Kaporta sensin

1
1125

Motosiklet kullananların kaportası maalesef bedenimiz. Motosiklet kullanımında kazalar sonucunda meydana gelen sakatlık ve ölümlerin yüzde 95’i maalesef vücudun bir yerlere çarpması sonucu gerçekleştiği biliniyor.

Geçen hafta arkadaşımı ziyaret için gittiğim Ankara – Yenimahalle yakınlarında BMW F 650 marka motosikletin üstünde 2 kişi, kaza sonucu motosikletten fırlayıp yaralanıyorlar. Yanlarına gidip gördüğüm manzara karşısında kıyafet ve koruma amaçlı parçaların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladığımı gördüm.

Arkadaki kişide kask ve üzerindeki koruyucu kıyafetler sayesinde hiçbir şey yokken, Öndeki motosiklet sürücüsünde kask ve koruyucu kıyafetlerin olmaması yüzünden başında ve vücudunun diğer yerlerinde kanama ve yırtıklar olduğunu görmek, motosiklet kazasının ciddi sonuçlar verdiğini gösterdi.

Motosiklete damalı eşek statüsünde artistlik yapıp saçları yağlayıp trafiğe çıkmak feci sonuçlar doğuruyor maalesef. Neden her ciddiye almadığımız sonuçlar bizlere feci faturalar keser.

En azından bunun bilincinde olmalıyız.

Motosikletleri farkedin.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here