Kaldırım Nerede? kampanyası geri dönüyor

0
402

Sokak Bizim Derneği’nin 2013 yılında başlattığı “Kaldırım Nerede?” kampanyası yeni versiyonuyla geri dönüyor. Siz de kaldırımların işgalinden rahatsızsanız, gelin bu uygulamaya bir göz atın. Neler neler olmuş. Video çekerek farkındalık olayını tamamlamışlar.

Daha yaşanabilir kentlere ulaşmak için değişimin sokaktan başlaması gerektiğine inanıyoruz ve insan odaklı yaşam alanları istiyoruz.

Bu kez paylaşımlar hazırlanan yazılım sayesinde kaldirimnerede.org sitesindeki online haritaya işlenecek. Daha önceki kampanyada tespit ettiğimiz temel sorunları beş kategoride sınıflandırdık.


Bu kategoriler; dar, yüksek veya bozuk durumdaki standart dışı kaldırımlar, motorlu araçların yasadışı park etmesi ile oluşan araç işgali, dükkanların kaldırıma taşması gibi geçici işgaller veya trafo, telefon, çöp kutusu gibi kalıcı işgaller ve kaldırımın hiç olmaması gibi temel sorunları tarif etmekte. Kategorilerin farklı renklerde etiketlenmesi ve paylaşımların haritada konumları ile gösterilmesi sayesinde hangi sorunların nerelerde yoğunlaştığı açık bir şekilde ortaya konmuş olacak.”


Bir hak ihlali olan kaldırım işgallerine, engellerine karşı sen de inisiyatif almak ister misin?
Fotoğrafını çek, detaylı konum bilgisini açarak #kaldırımnerede etiketiyle Twitter üzerinden paylaş, paylaşımların haritamızda yer alsın!

Detaylar için kaldirimnerede.org

twitter: sokakbizim
instagram: sokakbizim
facebook: sokakbizim

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here