HUSQVARNA 2019 Model TC85, TC65, TC50 Motorlarını Sundu

by motosiklet
2 sene ago
78 Views

Husqvarna Motorcycles, genç sürücülere en gelişmiş mini motokrosları sunmak için birinci sınıf teknolojiyi birinci sınıf bileşenlerle biraraya getiren üç adet 2 zamanlı motosiklet olan 2019 TC 50, TC 65 ve TC 85 motokros modellerini tanıttı.

2019 TC 50, TC 65 ve TC 85 makineleri, yeni nesil motokros binicilerine ilk gerçek yarış makinelerini sürme heyecanını yaşama şansı sunuyor. Husqvarna’nın öncü ruhunu mükemmel bir şekilde bir araya getiren üç yeni model, her biri kendi sınıflarındaki kullanım, güç ve ağırlık bakımından benchmark’ı belirlemeye devam ediyor.

HUSQVARNA TC 50
Husqvarna’nın tam boyutlu motokros makineleriyle aynı çarpıcı görünüm ve ergonomik his sunan TC 50, yarının motokros yıldızları için mükemmel görünüyor. Üstün kaliteli bileşenlere sahip olan TC 50, gerçek bir 50 cc motokros motosiklet olmak için sıfırdan tasarlanmış. TC 50, kendi kategorisinde en güçlü motoru barındıran gelişmiş bir çelik çerçeve etrafında inşa edilmiştir.
En son 2 zamanlı teknolojiye sahip olan motor, gelişmiş kütle merkezileştirmesi için 3 şaft tasarımından yararlanmış. Egzoz, 2 zamanlı motorun özelliklerine uyacak şekilde özel olarak tasarlanmış. Motor, daha genç sürücüler için sürüş karmaşıklığını azaltan otomatik santrifüj debriyaj ile donatılmıştır. Resmi Husqvarna Motorcycles Accessories serisinin bir parçası olan özel bir kit, daha az agresif sürücüler için gücün azaltılmasını sağlar.
WP süspansiyonu gibi önde gelen bileşenler, sınıftaki kriterleri belirleyen bir motosiklet oluşturmak için toplanmış. TC 50, devrim niteliğindeki WP AER 35 çatalı ile donatılmıştır.
Çok hafif olmasının yanı sıra, 35 mm çatallar sürücünün sınırları zorlamalarına izin veriyor. 205 mm’lik tekerlek hareketi ile, sol çatal ayağındaki hava ünitesi bir pompayla ayarlanabilir. 185 mm’lik süspansiyon hareketi sunan WP monoshock, ön çatallara mükemmel bir şekilde uyarlanmış.

TC 50 
YÜKSEKLİKLER full Tam boy aralıktan sonra modellenen
karoser
⦁ Dalga fren diskleri
⦁ Siyah alüminyum jantlar ve standart MAXXIS lastikler
⦁ Daha iyi soğutma için hava kanalına yayılan radyatör spoyleri
⦁ Standart çarpma pedi ile alüminyum gidonlar
⦁ Beyaz, sarı ve mavi tüm yeni grafikler

HUSQVARNA TC 65
TC 65, genç motokros hayranlarına, muhtemelen ilk kez mototsiklet sürenlere, hidrolik debriyaj ve manuel şanzımanla tam bir yarış hissi yaşama şansı sunuyor. Standart olarak birinci sınıf bileşenler sunan TC 65, Husqvarna’nın daha büyük motokros makinelerinde bulunanla tamamen aynı kaliteyi sunuyor.
65 cc sınıfında son derece rekabetçi olan TC 65 motoru, en hafif ve en dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmiştir. En son 2 zamanlı teknolojiye sahip olan bu ürün, en üst düzey performansı elde etmenize yardımcı olan, basınç kontrollü bir egzoz valfine sahiptir. Ek olarak, motor, sürücünün güç dağıtımını tam olarak kontrol edebilmesini sağlayan manuel 6 vitesli şanzımana ve hidrolik debriyaja sahiptir.
Dökme alüminyum salınım kolu gibi gelişmiş parçalar, modern ve yüksek dayanıklılık gücü olan bir motosiklet oluşturmak için akıllı soğutma devresi gibi gelişmiş çözümlerle birlikte harmanlanmıştır. Süspansiyon bölümünde, TC 65, sol çatalında 215 mm tekerlek hareketi ve ayarlanabilir bir hava ünitesi ile devrim niteliğindeki WP AER 35 çatalı sunuyor. Tam olarak çatallarla eşleştirilen WP monoshock arka süspansiyonu 270 mm’lik bir hareket sunuyor ve tamamen ayarlanabilir.

TC 65 GÖSTERGELER
⦁ Full tam boyutlu motokros menzilinden sonra modellenmiş
karoser standard
⦁ Standart çarpma yastığına sahip alaşım gidonları
⦁ Hidrolik kavrama sistemi
⦁ Siyah alaşımlı jantlar ve standart MAXXIS lastikler
⦁ Dalga diskleri [198 mm ön ve 160 mm arka]
⦁ Beyaz renkte çarpıcı yeni grafikler, sarı mavi

HUSQVARNA TC 85
Rekabetçi 85 cc sınıfındaki çıtayı yükselten TC 85, tam boy Husqvarna motokros motosikletlerinde bulunan aynı teknolojinin çoğuna sahiptir. En son teknoloji ürünü WP süspansiyonu ile şasi teknolojisini birleştiren genç mini binicilere sınırlarını zorlama şansı sunuyor.
Sınıftaki referans noktasını belirleyen TC 85 2 zamanlı motor, en üst düzey performansı optimum güvenilirlikle birleştirir. Silindir, basit ve etkili bir ayar sistemi ile güç, tork ve kontrol edilebilirliği önemli ölçüde artıran yenilikçi bir valf sistemi etrafında tasarlanmıştır. 6 vitesli şanzıman ve Formula hidrolik diyafram yayı kavraması, gücün RPM aralığında doğru bir şekilde iletilmesini sağlar.
Husqvarna’nın tam boyutlu motokros modellerinde bulunan yansıtma teknolojisi, TC 85, en son WP süspansiyon bileşenlerine sahiptir. Ön taraftaki WP AER 43, sol hava ve sağ  bölünmüş çatal tasarımına sahiptir. Gelişmiş sönümleme özellikleri sunan çatallar, kolay erişim tıkaçları ve pompanın kullanımıyla kolayca ayarlanabilir. Arkada, TC 85, WP XPlor PDS amortisörün özel bir sürümü ile donatılmıştır. Çatallarla mükemmel şekilde çalışmak üzere tasarlanan arka şok, ön yükleme, sıkıştırma ve geri tepme için tamamen ayarlanabilir.

TC 85 GÖSTERGELER

⦁ İki tekerlek boyutu 17/14 ve 19/16
⦁ Kendi kendini temizleyen vites kolu
⦁ Kirleri önleyen “kirlilik önleyici” ayak pegleri
⦁ Alüminyum alt çerçeve ve tek parçalı alüminyum salınım kolu
⦁ Serbest ayar kelebeği montaj ve ODI kabza kilit açma
hava filtresi
⦁ Airbox araçsız erişim
⦁ Siyah Excel tekerlekler ve standart MAXXIS lastikler
⦁ Formül kaliperler ve diskleri [240 mm’lik ön & 210 mm arka]

kaynak: dirtbikemagazine.com

Etiketler: , , , ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir