Honda, Yol ve Yarış İçin Aktif Aerodinamik Geliştiriyor

by motosiklet
9 ay ago
27 Views

Honda, Yol ve Yarış İçin Aktif Aerodinamik Geliştiriyor.

Honda’nın CBR1000RR’si yıllar içinde birkaç kez güncellenmiş olabilir, ancak karoseri en son sürümden çok daha öncesine dayanıyor. Kemikleri 2008 yılına kadar uzanan modellerle paylaştığı gerçeğini gizliyor. Yeni bir CBR1000RR geliyor ve bu yeni patent başvurusu ile aktif aerodinamik konusunda yeni bir gelişime tanık olacağız.

Yeni patent başvurusunda gösterilen motosiklete bir bakış atarsanız, mevcut CBR1000RR ile temel düzeninden biraz daha fazlasını paylaştığını görüyorsunuz. Dört silindirli motoru taşıyan bir alaşım kiriş çerçevesi hala var, ancak her ikisi de tüm üstyapı gibi yeniden tasarlandı.

Yani yeni stilde Honda Motosikletin hava akışını kolaylaştıracak ve yandan akıp gitmesini sağlayacak bir sisteme sahip olacak. Daha fazla yol tutuşu, daha fazla güç dengesi, itme kuvvetini yola yansıtabilecek. hareketli yan kanatlar hıza göre şekil alabilecek ve rüzgara daha az maruz kalacak şekilde içe çekilerek yapacağı söyleniyor. MotoGP yarışlarında buna nasıl bir izin verilececeği henüz belirsiz.

FIM’in bu patenti gördükten sonra kuralları esnetip esnetmeyeceğine göre bir değerlendirme yapacaktır. Ancak Honda’nın 2020 CBR1000RR’nin mevcut modele kıyasla çok büyük bir adım olacağına dair söylentiler var.

Kaynak: Cycleworld

Etiketler: , ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir