Honda U-BE, sadece 475 dolar

Honda, her biri bir öncekinden daha ucuz olan bir dizi yeni elektrikli scooter modeline yatırım yaparak kaybedilen zamanı telafi ediyor. Yeni Honda U-BE elektrikli scooter, ucuz elektrikli scooter için pastanın büyük bölümünü kapacak.

U-BE, bu ayın başlarında ele aldığımız Honda U-GO’yu takip ediyor. 1.150$’lık U-GO’nun aksine, U-BE 475$ fiyatı ile çok daha uygun fiyatlı.

Fiyatından da tahmin edebileceğiniz gibi şimdilik sadece Çin’de mevcut.

Aslında, bu kadar düşük bir fiyata nasıl ulaşabildiği soru işareti oluşturmadı değil. U-GO, 55 km/s’yi aşan en azından makul şehir hızlarına ulaşırken, U-BE, Çin elektrikli motosiklet hız sınırlarına uymuş ve hem yasal maliyetleri de bileşenlerin fiyatını düşürmüş diyebiliriz.

Kanunlara göre bir elektrikli motosiklet ama bisiklet modelini çağtıştıran minimal bir model olarak, küçük scooter sadece 15,5 mil (25 km/s) hızla ulaşıyor.

Bu kulağa yavaş geliyor, ancak bu scooter’ın marka bir cep telefonu kadar fiyatlı olduğunu unutmayın.

Honda U-BE

Honda U-BE‘de eksik olan tek özellik hız değil. Güç derecesi de aşırı etkileyici değil.

Arka tekerlek, bira bardağı büyüklüğünde 350W motor barındırıyor. İyi haber şu ki, Çin’de, daha yüksek tepe hızının reklamını yapan ABD markalarının aksine, genellikle motorun sürekli güç derecesini rapor ediyorlar. Kötü haber şu ki, en yüksek oran bile muhtemelen cılız yarım beygir gücü rakamının iki katından fazla değil.

Honda U-BE color

Honda U-BE kullanıma da bağlı olarak 55 km, 70 km ve 80 km menzil sağlıyor.

Spesifikasyonlara gelince, bir e-motosikleti ve e-bisikleti anımsatıyor ve bunun nedeni U Be’nin kategorisinde tek olarak nitelendirilmesi. Çin’de yerel olarak scooter düzenlemeleri bir dizi pedala sahip olduğunu söylüyor ve alıcıların bunlardan birini kullanmak için bir ehliyete ihtiyacı duymaması olayın artısı olarak görünüyor.

Daha düşük güçlü motor, en azından scooter’ın daha küçük bir çıkarılabilir pil ile kurtulabileceği anlamına gelir. Yine de daha fazla menzil isteyenler için Honda, aralarından seçim yapabileceğiniz üç boyutta pil sunuyor: 48V15Ah (720 Wh), 48V20Ah (960 Wh) ve 48V24Ah (1,152 Wh) paketleri. Piller sırasıyla 34 mil (55 km), 43 mil (70 km) ve 50 mil (80 km) menzil sunuyor.

Çok iyi fiyat politikası ile pazarı diri tutmayı yeniden başarıyorlar.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir