Giriş Yap
Hengjian HJMoto HJ500-8, Tuhaf Bir Honda Africa İkiz Klonu

Hengjian HJMoto HJ500-8, Tuhaf Bir Honda Africa İkiz Klonu

Hengjian HJMoto HJ500-8, Tuhaf Bir Honda Africa İkiz Klonu

Size çok sayıda arazide uzun mesafeli sürüşler için tercih edeceğiniz macera motosikletinin ne olacağını sorsaydım, eminim ki çoğunuz denenmiş ve test edilmiş Honda Africa Twin‘i tercih ederdiniz. Africa Twin’i hem standart hem de Macera Sporları yinelemelerinde kullanmış biri olarak, motosikletin güven veren gücüne ve her yere gidebilme kabiliyetine çok aşinayım.

Bununla birlikte, CRF1100L’yi iki tekerlekli koleksiyonuma eklemenin hayalini kurarken , Honda’nın amiral gemisi maceracısının bu Çinli kopyasına rastladım. Sizin de gayet iyi bildiğiniz gibi, neredeyse hiç fikri mülkiyet kanunu bulunmaması nedeniyle Çin’de tuhaf ve harika taklitçi motosiklet sıkıntısı yok. Gerçekten de, Doğu’dan gelen korkunç klonlardan epeyce bahsettik ve bugünün motosikleti de farklı değil.

Hengjian HJMoto HJ500-8 ile tanışın.

471 cc, sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, paralel ikiz motorla çalışır. Şimdi, bu size tanıdık geliyorsa, çünkü muhtemelen öyledir. Başka bir Çinli üretici olan Loncin bu motoru yapıyor ve aslında tersine mühendislik uygulanmış bir Honda CB500 motoru – 180 derecelik krank mili konfigürasyonu dahil.

Tarz olarak, ralliden ilham alan bir kaporta ve Africa Twin‘den kopyalanmış gibi görünen ancak farklılık uğruna biraz değiştirilmiş bir ön yüze sahip. 21 inçlik ön ve 18 inçlik arka tekerlekler üzerinde gerçek macera-enduro tarzında yuvarlanıyor ve 220 milimetrelik oldukça etkileyici bir yerden yükseklik elde ediyor. Süspansiyon hareketi önde ve arkada 170 milimetreye ayarlanmıştır, bu o kadar da etkileyici değil, ancak bazı engebeli çakıl yolları geçmek için fazlasıyla yeterlidir.

Teknoloji tarafında, Hengjian HJMoto HJ500-8, yedi inçlik tam renkli bir TFT ekrana sahip olduğu için çok perişan değil. Hatta maceralarınızı kaydetmenizi sağlayan yerleşik ön ve arka kameralara sahiptir. Hepsinden öte, Hengjian, çift yakıtlı depo kurulumuyla uzun mesafe kapasitesi konusunda büyük başarı gösteriyor. Tıpkı yeni Ducati DesertX gibi, bu motosiklette de her biri 20 litre kapasiteli ön ve arka depolar bulunuyor ve bu da toplam 40 litre yakıt kapasitesi sağlıyor. Umarız motor ve elektronik aksam, tüm bu zemini kaplamanıza izin verecek kadar güvenilirdir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok