Hayatını kurtaran tekşey kasktı

by ugur33
1 sene ago
99 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Nasıl yazılır, nasıl anlatılır bilmiyorum.
Eşim Cem Kınay, geçtiğimiz Cuma 19:30’da Ankara’dan Nevşehir’e giderken, Acıgöl’de bir trafik kazası geçirdi. Cem motorunu araba gibi kullanır. Sakin, güvenli… O kadar ki bir defasında Kırklareli’ne giderken arkasında bir kitap bitirdim.

Ancak daha sonra kaza yerine gelen jandarmanın da söylediği gibi, kazayı geçirdiği yer mimli bir yol imiş. Mıcır ve engebeli. Her sene bir çok kaza oluyormuş. Hatta ne acı ki geçen sene aynı noktada genç biri araba kazasında hayatını kaybetmiş. Sürekli rapor ediyoruz ama hala aynı dediler.

Sonuçta taklalar atıp 50-60 metre sürüklenmiş.

Ancak mucize eseri sağ ve yine mucize eseri sakatlığa neden olacak bir durumu yok. 13 kaburga kemiği, 2 köprücük kemiği ve kürek kemiği kırık. Kırık kemiklerden bazıları akciğerini delmiş.

Cuma’dan beri yoğun bakımda ama hayati tehlikeyi hemen atlattı ve bilinci yerinde. Hatta dünden beri gülümsüyor bile. Pazartesi Kayseri’den İstanbul’a ambulans uçak ile sevki yapıldı, önümüzdeki Cuma da uzun bir ameliyat olacak.

Ancak bu kaza da gösterdi ki dış unsurlar özellikle motosiklet sürücüleri için ciddi bir risk bu ülkede.

Onun için aman! İlla kullanacaksanız en ama en iyi kaskı, en iyi ve korumalı montu, pantalonu, eldivenleri giymek gerek.

Cem’in hayatını kurtaran en önemli şey kaskı. Fotoğrafta görüyorsunuz, başka bir kask olsa belki şu anda aramızda yoktu, ama yüzünde morluk bile yok. Korumalı eldivenden dolayı ellerinde hafif bir morluk var o kadar. Ama jean pantalonu paramparça, dolayısıyla bacakları sürtünme yarası dolu, mosmor.

Bir de kolunda kan grubunun dövmesi vardı.

O da doktorlardan çok teşekkür aldı. Jandarma yakınlarına ulaşana kadar 2 saat geçmiş. Mutlaka cüzdanda, cepte ilk aranacaklar listesi taşımak gerek. Cep telefonu işe yaramıyor zira artık bir çoğunda kilit var veya bizim durumda olduğu gibi parçalanabiliyor.

Cuma’dan beri sayabildiğim 900’e yakın arama var. Onunki de bana yönlenik olduğu için artık ucunu kaçırdım. Bir de belli bir oranda liste tutuyor, kimin ardaığını da göremiyorum.

Yani geri arayamadıklarımızdan onlarca özür… Bu post genel bilgilendirme için ama bir Kayseri var ki illa yazmam gerek, insanlık adına ❤️

Alıntıdır; Elif Dağdeviren

Motosiklete Başlamadan Önce Eğitim Alsak Hayatımızda Kolaylaşacak 11 Şey

Kaygan Zemin Sürüşlerde Büyük Problem

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments