Harley-Davidson’un İlk Elektrikli Bisikleti | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
3 ay ago
135 Views

Harley-Davidson’un İlk Elektrikli Bisikleti

Harley-Davidson‘un yeni ortaya çıkan elektrikli bisiklet projesinden en son haber almamızın üzerinden neredeyse bir yıl geçti, ancak şirketin bugün duyurduğu bilgiye dayanarak beklemeye değer olacağını kanıtlamaya çalışıyor. Harley-Davidson, Mart 2021’de satışa çıkacağını söylediği çarpıcı yeni bir elektrikli bisikletin ilk tanıtımını yaptı. Ve motosiklet üreticisi, Serial 1 Cycle adlı ayrı bir şirket olarak e-bisiklet bölümünü de kuruyor.

Her şeyden önce bu bir nostaljik model. Seri 1 adı, 1903’te üretilen Harley-Davidson’un bilinen en eski motosikletinin takma adı olan “Seri Numarası Bir” e bir gönderme olmuş. Bisikletin beyaz lastikleri, deri selesi, tutacakları ve şık siyah çerçevesi ile motosikletin tasarımı keskinleştirmeyi amaçlamaktadır. O ilk prototipe kısa bir süre geri dönelim.

Harley, “Harley-Davidson adına yakışır” bir e-bisiklet tasarlamak ve geliştirmek için küçük bir “tutkulu motosiklet ve bisiklet tutkunu” grubunun çalıştığı şirketin işleri Ürün Geliştirme Merkezi’nden doğdu, diyor Harley.

Harley-Davidson herhangi bir özellik sunmuyor, bu nedenle yalnızca güç seviyeleri, pil boyutu, menzil ve fiyat hakkında farklılaştırma yapabiliriz. Sadece fotoğraflara dayanarak, Seri 1’de bir ortadan tahrik motoru, bir kayış tahrik sistemi (muhtemelen uzun ömürlü olduğu bilinen bir Gates Carbon sistemi), çerçeveye entegre bir pil, çerçeveye entegre far ve arka lambalar ve bir deri sele var.

ABD’de elektrikli bisiklet satışları, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana patlıyor, ancak çoğu e-bisiklet denizaşırı ülkelerden ithal ediliyor. ABD geçen yıl yaklaşık 270.000 e-bisiklet ithal etti. Bloomberg’in Hafif Elektrikli Araç Derneği verilerine göre, bu yıl toplam satışın 500.000 ila 600.000 arasında bir yerde olması bekleniyor .

Harley, Specialized, Trek ve Giant gibi büyük bisiklet üreticilerinin bile Rad Power Bikes, Pedego ve X-Treme Electric Bikes gibi hızla büyüyen e-bisiklet şirketleriyle rekabet ettiği çok kalabalık bir pazara girmek üzere. Aynı zamanda bu değişimi gerçekleştiren ilk motosiklet markası olmayacak: İngiltere merkezli Triumph, bu yılın başlarında kendi prototipi Trekker GT‘yi tanıttı. Ve Ducati geçen yıl ilk e-bisikletini piyasaya sürdü.

Otomotiv markaları da harekete geçiyor: BMW elektrikli bisikletler ve motosikletler üretiyor, Audi elektrikli dağ bisikletleri üretiyor, Mercedes-Benz elektrikli bir scooter’ı tanıttı, Ford e-scooter startup’ı Spin’i satın aldı ve Jeep kısa süre önce yüksek güçlü bir elektrik üretti. General Motors tarafından piyasaya sürülen e-bisiklet markası Ariv, COVID-19 salgınının ilk günlerinin ortasında Mayıs ayında sessizce bitti.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları