Gelecekte bunlara mı bineceğiz sorusuna yanıt bulacağınız 12 motosiklet eleştirisi | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
4 hafta ago
231 Views

Gelecekte bunlara mı bineceğiz sorusuna yanıt bulacağınız 12 motosiklet eleştirisi

Geleceğin motosikletlerinde dikkat edilmeyen noktalara ilgi çekmek istiyoruz. Artı ile sürebileceğiniz bir çoğunda düşünülmüyor. Bencilliği üst noktaya çıkartıyorlar, ayna kullanmayı ise uyarı sistemi ile çözmeyi düşünüyorlar ama alışmanın çok zor olduğunu akıllarından geçirmemişler. Neyse ilk motosikletimiz aşağıda…

1. Yolcuya bir yer ayrılmamış, acayip bencil bir tasarımla karşı karşıyayız. Bunun bakım masrafını düşünemedim bile, ayrıca hız yaparken önden aldığı rüzgar ile üstünden uçup gitmeniz an meselesi. Alana hayırlı olsun.

2. Tek tekerlek çok iyi fikir ama bununla hız yapılamayacağı, dengesine ise uzun süre alışılamayacağı kesin görünüyor. Umarım üretilip, satışa çıkmaz.

3. İlk frende üstünden uçarak yola devam etmenizi sağlayacak model, triumph değilde motosikletten anlamayan birinin yaptığı bir motosiklet modeline benziyor.

4. Gördüğüm en tutarlı model denebilir, üstelik bu model tanıtıldı ama ayna göremedim veya arka yolcunun ayak basacağı yeri unutmuş olabilirler mi? Belkide binince açılıyordur. Cam rüzgarlık olmadığı için iyi bir mont ve kask kullanmanızda yarar var. Belkide onlarda otomatik açılıyordur.

5. Çok seksi bir model olduğu kesin. Bende olsa ne havam olurdu diyebilirsiniz. Ama yolcu yeri yok, arka lastiğe giden çıkıntılar anlamsız, geleceğin modeli ise onlarda olmamalıydı. Aynalar yok, rüzgarlık yok, göstergeler ise var mı emin değilim.

6. Yine bir Ducati – Zero tasarımı ile beraberiz. Bu model gerçekten var mı yok mu? Sağ ayarta fren yok, belki elden veya kombine kullanılıyor olabilir, yine yolcu yeri düşünülmemiş, ön cam yok, ön disk devasa arka disk ise yarısı kadar düşünülmüş. Gider ama duramayacağını garanti edebilirim. Benzin yerine elektrikli olacaksa öndeki o büyük tank gövdesine neden ihtiyaç var?

7. Buna motosiklet diyemem! Gelecekte bu şekilde bir araç sunulsa motoport filan denilirse alıcısının bizler olmayacağını tahmin edebilirim.

8. Üstteki versiyonun arkadan görünüşü, binmek için kapısı açılan bir model pek motosiklet hissi uyandırmadı. Ama bir alttaki çift taraflı oturabileceğiniz, motosiklet yerine tren hissi verebilir.

9. Bu model ise daha gerçekçi görünüyor ve en az eleştireceğim model olabilir. Elektrikli olduğunu düşündüğüm bu model disk yerine başka bir teknoloji kullanacağa benziyor. Rüzgarlık yok, ayna yok, problem yok demek.

10. Eski ile yeni karışımı bir model, tam olarak chopper değil, naked değil, spor hiç değil, scooter gibi ama uzun gidon ile bir değişik olmuş. Ayna yok, yolcu düşünülmemiş, ön far yok. Yoklar mainası. Alınır mı derseniz, ikinci elde yarı fiyatına bile müşteri bulması zor derim.

11. En oturaklı ama yolcunun oturamayacağı tam bir hız makinası olarak düşünülmüş. Ama aynalar, ön cam yok, ayak pegleri çok ileride gibi eleştiriler getirebilirim.

12. KTM’in geleceği bu şekilde olacakmış diye düşünen bir 3D modelleyen bir arkadaş yapmış gibi görünüyor. Elektrikli bir model düşünmüş, oldukça hafif olacağa benziyor, aynaları düşünmediği gibi o eklediği ön cam’ın işe yarayacağını düşünüyor. Depo ve motor arasında ise ilginç bir boşluk var. Ama bunu KTM firmasına göstermeyin, yaparlar filan. Satmaz bu söyleyeyim.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları