Fiyatı Sadece 2000 TL Olacak Elektrikli Motosikletler Geliyor

Fiyatı Sadece 2000 TL Olacak Elektrikli Motosikletler Çin’den Geliyor. Makul seviyelere elektrikli otomobil almak şimdilik pek de mümkün değil. Bu yüzden son 5 yıldır elektrikli motosikletlerde alım yüzlerce kat arttı. sektörde en uygun fiyata satılan modeller için dahi 6-15 bin TL civarında fiyatlar talep ediliyor.

Bu fiyatı kırmak bu ekonomik düşüşte pek kolay görünmüyordu. Sızdırılan bilgilere göre Çin Avrupa pazarına açılmak için Türkiye’yi hedef olarak belirledi. Yani Türkiye üzerinden Avrupa pazarında daha etkin bir rol üstlenmek istiyor.

2000 tl elektrikli motosiklet
2000 tl elektrikli motosiklet

Çin’den ülkemize gelen elektrikli motosikletler zaten var. Bunlar distribütörler aracılığıyla geldikleri için fiyatları bir hayli yüksek. Direkt üretici tarafından geliştirilen modellerin ülkemize gelmesi ve bu modellerden en düşüğünün ise 2000 TL civarında bir fiyata satılması ön görülüyor.

2000W’lık lityum batarya ile gelecek motor saatte maksimum 50 km hız yapabiliyor ve yokuş performansı da hayli yüksek olan bu motorun sürüş süresi ise 6 saat olacak.

10 inçlik lastik ve çekici bir görüntüye sahip olan bu elektrikli motor ülkemizde fazlaca ilgi göreceğini söyleyebiliriz.

ucuz elektrikli motor

Elektrikli motosikletin diğer güzel boyutu ise verginin yok denecek kadar az olması. Yani öyle otomobillerde olduğu gibi tonla Vergi  ödemiyoruz. Şimdilik söylenti aşamasında olduğu için bu motosikletin görüntüsü ve tipi bu olmayacaktır diye düşünüyoruz. Bu gösterilen model ise citycoco motosiklet modelinin bir kopyası olarak görünüyor.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok