Elektronik imzalı kaza tespit tutanağı

maddi-hasar-tutanagi-kaza

Elektronik imzalı kaza tespit tutanağı hizmeti ile sahibi olduğunuz veya kaza esnasında sürücüsü olduğunuz araçlar için maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağını e-devletten sorgulayabilirsiniz.

Yetkili olduğunuz ticari işletme veya şirketler adına kayıtlı araçların karıştığı maddi hasarlı trafik kazalarına ait tespit tutanaklarını da uygulama veya web sitesinden görebilirsiniz.

Hemen sorgulama yapmak için öncelikle e-Devlet Kapısı’nın internet sitesine girin. T.C. Kimlik No ve şifre girerek oturum açın ve sonra arama kısmına Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Sorgulama yazın veya “Maddi bile yazsanız hemen başlıklar çıkıyor” yetiyor.

maddi-hasar-tutanagi
maddi-hasar-tutanagi

Seçiminizi yapın, şahıs aracı hakkında sorgulama için Gerçek Kişi, ticari işletme veya şirket adına kayıtlı araçları sorgulamak için Tüzel Kişi seçeneğini seçebilirsiniz.

maddi-hasar-tutanagi-sorgu
maddi-hasar-tutanagi-sorgu

Eğer arama kısmında çıkmıyorsa, e-Devlet üzerinden Kurumlar menüsüne ve buradan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sayfasına girip, yine “Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Sorgulama” hizmetini sorguların. Gerçek Kişi ya da Tüzel Kişi seçeneklerinden birini seçerek işleme devam edin.

Bu hizmeti kullanacaklara e-Devlet’ten 2022 yılına ait uyarı

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Sorgulama sayfasında yer alan bilgiye göre; Hizmet ile; 01/01/2022 tarihinden itibaren gerçekleşen maddi hasarlı trafik kazalarına ait, sadece trafik polisleri tarafından düzenlenen kaza tespit tutanakları sorgulanabiliyor.

 

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok