satılık motosikletler

Elektrikli Vespa üreticisi Piaggio, ikinci elektrikli scooterını tanıttı

Elektrikli Vespa üreticisi Piaggio, ikinci elektrikli scooterını tanıttı

Piaggio’nun ikinci elektrikli scooter’ı, bu haftanın ilerleyen saatlerinde Pekin Otomobil Fuarı öncesinde tanıtıldı. Marka, aracı piyasaya sürmesine rağmen, yeni Piaggio ONE’un merkez sahneye çıkacağı yerde burasıdır.

Yeni Piaggio ONE elektrikli scooter sadece tek bir araç değil, aynı zamanda bir platformdur. Piaggio, mopedden motosiklete kadar çeşitli güç seviyelerinde ve pil kapasitelerinde mevcut olacağını söylüyor.

Modellerin hiçbirinde güç veya pil kapasitesi için henüz gerçek teknik özelliklere sahip değil, ancak Piaggio’nun ONE’da çıkarılabilir piller içereceğini biliyoruz.

Bu, markanın ilk elektrikli scooter’ı olan Vespa Elettrica’dan çok farklı. Bu scooter, 4 kWh’lik büyük bir bataryaya sahiptir, ancak scooter’ın içine yerleştirilmiştir ve çıkarılamaz. Çıkarılabilir piller, daha fazla yerde şarj etme avantajına sahiptir, çünkü sürücüler pilleri scooterdan çıkarabilir ve uzakta şarj edebilir.

Piaggio, kısa süre önce diğer büyük motosiklet üreticileriyle birlikte çıkarılabilir bir pil standardı geliştirmek için bir pil geliştirme konsorsiyumuna girdi, ancak ONE’ın bu konsorsiyumun bir parçası olarak geliştirilen pillere sahip olması muhtemel değil. Böyle bir pil standardıyla ilgili herhangi bir gelişme bir süredir beklenmiyor.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir