Elektrikli Verge TS, Tork Canavarı

by motosiklet
7 ay ago
70 Views

Elektrikli Verge TS, Tork Canavarı

Tork Canavarı Elektrikli Motosiklet: Verge TS aynı zamanda fiyatı ile en lüks elektrikli motosiklet, 159bin tl üzerinde bir satış fiyatı ile çıkmış bulunuyor. Mükemmel bir tork eğrisine sahip fakat bu vergisiz hali.

Verge TS, ismini aracın tasarımcısı olan Teemu Saukkio’dan almış. Önceden RMK E2 adıyla bilinen model 80 kW (107 beygir) güç üreten, arka tekerinin ortası boş bir tasarıma sahipti.

Zero SR/F elektrikli motosiklete eşit bir motor gücüne sahip olan araç 1000 NM tork üretiyor. Batarya kapasitesi şehir içi kullanımda 300 kilometre, otobanlarda ise 200 kilometre kadar mesafeye gidebildiği belirtiliyor.

Verge TS, CCS şarj özelliği ve Level 2 şarjda 4 saatte, Level 3 hızlı doğrudan akımla şarjda ise 40 dakikada dolum sağlıyabileceği şekilde geliştirilmiş. Araç 15 dakika şarjla 100 kilometre kadar gidebiliyor.

Vergisiz 24.990 euro 🙁 araç şu anda şirketin sitesinden ön sipariş ile satın alınabiliyor. Seri üretiminin ise gelecek yılın Mart veya Nisan aylarında gerçekleşeceği söylenmiş. Üretim ise Finlandiya’daki Seinajoki bölgesinde olması bekleniyor.

Etiketler: ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir