satılık motosikletler

Elektrikli motosikletlerde pil savaşı kızışıyor

Elektrikli motosikletlerde pil savaşı kızışıyor

KYMCO, Ionex pil değiştirme sistemi için iki elektrikli motosiklet üreticisi ile daha imza atarak, pil savaşlarında krallık için oynuyor.

Pil değiştirme ağları, kentsel hafif elektrikli araçlar için açık bir favori olmaya başlıyor.

Şehirdışı ve içi elektrikli motosiklet ve scooter sürücüleri eve yakın park edip şarj etmeyi tercih edebilirken, yoğun nüfuslu şehirlerdeki sürücülerin çoğu bu lükse sahip değil.

Sokakta park etme genellikle şarj altyapısının olmaması anlamına geliyor, dolayısıyla çıkarılabilir ve/veya değiştirilebilir pillere ihtiyaç duyuluyor.

KYMCO’nun Ionex sistemi gibi pil değiştirme ağları, sürücülerin bir şehre yayılmış birçok şarj/değişim istasyonundan birine girmesine ve boş bir pili yenisiyle değiştirmesine olanak tanıyor.

KYMCO, Super SOCO ve FELO Technologies üreticileri ile imza attığını duyurdu. Grup birlikte, KYMCO’nun Ionex pil platformu etrafında tasarlanmış yeni elektrikli motosikletler ve scooterlar yaratacak.

Süper SOCO dan, elektrikli motosiklet ve scooterlara geniş bir yelpazede üretim yapan 62 mph (100 km / s) motosikletler için kentsel odaklı elektrikli scooter üretiyor.

FELO Technologies daha modern görünümlü, performans odaklı elektrikli motosikletler sunuyor.

KYMCO’nun Ionex pil standardı için büyük bir ilerlemeyi işaret ediyor, şirketin Gogoro Network pil değiştirme platformuna yetişmek için kolay bir yolu var.

Gogoro’nun değiştirilebilir pil standardı, KYMCO’lardan birkaç yıl önce geldi ve şu anda dünyanın en büyük pil değiştirme ağıdır.

Hem Gogoro’nun hem de KYMCO’nun genel merkezine ev sahipliği yapan Tayvan’da, sürücülerin aralarından seçim yapabilecekleri 2.000’den fazla pil değiştirme istasyonu var. Taipei’deki sürücüler, bir takas istasyonundan asla bir kilometreden (0,6 mil) fazla değildir.

Orada, pil değiştirme istasyonları, Gogoro’nun pillerin mülkiyetini koruyarak satın alınan Gogoro scooter’larının fiyatını düşürmek için de kullanılıyor. Ortaya çıkan indirimli fiyat, sürücülerin elektrikli scooter ve motosikletlere geçmesi için giriş engelini düşürüyor.

Bu anlaşmalar Gogoro’ya Hindistan ve Çin’in devasa pazarlarına veya dünyadaki binicilerin üçte birinden fazlasına erişim sağlıyor.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir