Elektrikli Cadde Motosikleti Cake Tanıtıldı

0
142

Motosiklet Üreticisi Cake, Sokaklar İçin Uygun Elektrikli Motosikletini Tanıttı

Ülkeler emisyonu azaltma konusunda ciddi adımlar atan İsveç’te şirketlere oldukça destekleyici davranıyor. Elektrikli motosiklet üreten Cake firması da çevreci bir adım atarak sokaklarda kullanıma uygun ilk elektrikli motosikletini tanıtmış oldu.

Adı Kalk OR, umarız yolda kalmaz, çünkü ismi hiç iç açıcı değil. Hayaller ile hayatlar birbirinden ayrılıyor, bu yüzden gelmeden – tanımadan hakkında detaylı bilgi yayınlamaktan site olarak kaçınıyoruz.

Elektrikli motosikletlerden performans almaya henüz başlamadık. 2020 gibi çok daha km’ler aşan, mesafeler kateden modeller göreceğiz.

Firmanın Kalk& ismini verdiği bu elektrikli motosiklet, şehir içinde kullanım için yasal olarak uygun olma özelliği taşıyor. Çevreyi koruma ve emisyonun azaltılması hakkında oldukça titiz bir ülke olan İsveç’te oldukça ilgi gören bu tanıtım, şimdilik sadece tanıtım olma özelliği taşıyor çünkü motosikletin ne teknik detayları ne de fiyatı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Şehir içi kullanım için oldukça cezbedici bir motosiklet olarak tanıtılan Kalk&’ın, arazi şartları için yaratılmış kardeşi Kalk OR modelinin teknik özelliklerine yakın olacağı tahmin ediliyor. Kalk O, 2,6 kW’lık bataryaya sahipken 2,5 saatlik bir dolum süresine ihtiyaç duyuyor. Tanıtımı yapılan şehir içi elektrikli motosikletin ise tabii ki daha yüksek süratlerle seyredebilmesi bekleniyor. Şasi, süspansiyon, tekerlek gibi birçok teknik aksamın şehirde kullanıma uygun şekilde değiştirildiği Kalk&’ın saatte 100 km hıza çıkması bekleniyor.

Yani bu bilgilerle bu gelecek motosikleti ehliyetsiz kullanamazsınız. Zaten bu modelin fiyatı 30bin tl seviyelerinde olacaktır. Çok detay bilmiyoruz ama tahmin ediyoruz. Kral motor, mondial elektriklinin ucuz mu ucuz seçenekleri dururken millet 10 katı para dökülüp neden bunu alsın? Parça, servis durumu ne olacak. Yoksa bu kullan at motosiklet cinsinden mi? Henüz gelmediği için bu konulara belirsiz.

iyi sürüşler

kaynak: haberler, webtekno, facebook

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here