Çinli Motosiklet Üreticisi Zontes Yeni 125 GK Scrambler’ı Piyasaya Sürdü

Çinli Motosiklet Üreticisi Zontes Yeni 125 GK Scrambler'ı Piyasaya Sürdü

Çinli Motosiklet Üreticisi Zontes Yeni 125 GK Scrambler’ı Piyasaya Sürdü

Avrupa pazarı, yeni başlayanlar için özel olarak tasarlanmış yeni ve heyecan verici modellerle doludur. Daha önce yeni Ninja ve Z125’in, ilk kez binenlere iki tekerlekli yaşam tarzının temellerini aşağı çekmek için sportif bir platform sunmayı amaçlayan yeni renklere sahip olduğundan bahsetmiştik. Bununla birlikte, piyasada tonlarca stil varyasyonu olan başka seçenekler de var.

Buna bir örnek, Avrupa’da yeni başlayanlara odaklı segmentte kısa süre önce adını duyurmaya başlayan Çinli motosiklet üreticisi Zontes’ten geliyor.

En yeni modeli, daha önce piyasaya sürülen orta sıklet 350 GK’dan sonra modellenen, farklı tarzı 125 GK gelecek. 350 GK biraz daha güçlü ve A2 ehliyeti sahipleri için mükemmel olsa da, 125 GK çok daha hafif ve yeni başlayanlar için daha uygun ve iki tekerlekli deneyimi çok az olan veya hiç olmayan sürücüler için daha uygundur.

Çinli Motosiklet Üreticisi Zontes Yeni 125 GK Scrambler'ı Piyasaya Sürdü

Nitekim, A1 lisanslarıyla uyumlu olan yeni GK, 350’nin daha kullanıcı dostu bir versiyonu ve şirketin son iki yıldır Avrupa pazarında tanıtımını yaptığı Scrambler 125’in bir gelişmesi olarak konumlandırılıyor. Yeni Zontes 125 GK, 350 GK’nın neredeyse mükemmel bir kopyası olarak tasvir edildiğinden, birçok teknolojik yönü paylaştığı Scrambler’dan daha çağdaş bir estetik sergiliyor .

125cc 4 zamanlı, tek silindirli motor, bir dizi performans iyileştirmesi alarak Euro 5 sertifikası kazandı.

Sonuç olarak, şu anda maksimum çıkışının 9.000 rpm’de 14,7 beygir gücü olduğunu belirtiyor. Gücü arka tekerleklere dağıtmak için altı ileri manuel şanzıman kullanılıyor ve ayrıca litre başına 40 kilometre veya galon başına 94 mil gibi çok olağanüstü yakıt verimliliği oranlarına sahip olduğunu iddia ediyor. Yeni model ayrıca biraz daha büyük 20 litrelik bir depoya sahip, bu nedenle tek bir depoyla 375 mil yol kat etmekte sorun yaşamamalı.

Desteklere gelince, 125 GK ön yük ayarlı merkezi bir arka amortisöre ve ayarlanamayan ters ön çatala sahiptir.

Neo-retro scrambler üzerindeki 17 inç tel kollu jantlar ve Bosch ABS ön ve arka disk frenler, motosikletin kaba ve klasik çekiciliğine katkıda bulunuyor. Ayrıca 125 GK, çoğunlukla yol odaklı tasarıma sahip lastiklerle donatılmış 350’nin aksine, kaldırım sınırlarının ötesine geçme arzusunu vurgulayarak devasa bloklara sahip CST kauçuğu seçer. 350 ile kabaca aynı boyutlara sahip olmasına rağmen 125 GK sadece 160 kilogram ağırlığındadır.

Yeni modelin Eylül 2022’nin sonunda gri/sarı, siyah/gri ve siyah/turuncu olmak üzere üç renk seçeneğiyle sunulacağı bildiriliyor. Zontes 125 GK, piyasaya çıktığında 4.290 Euro’ya satılacak. mevcut bire bir döviz kuru, yaklaşık 4.290 USD’ye eşittir.

Zontes 125GK Video

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol