Can Öncü Arjantin’de yarışacak

by motosiklet
1 sene ago
25 Views

Milli sporcumuz Can Öncü bu hafta sonu Moto3 Dünya Şampiyonası’nda Arjantin’de piste çıkıyor.

Moto 3 Dünya Şampiyonası’da sezonun ikinci yarışı 29-31 Mart tarihlerinde Arjantin’in 4,8 km’lik Termas de Río Hondo pistinde yapılacak. Moto3 tarihinin en genç sporcusu olan Can Öncü, ilk kez mücadele edeceği Arjantin’de üst sıraları hedefliyor.

Red Bull KTM Ajo pilotu Öncü bilmediği bir pistte mücadele edeceğini belirterek, “Daha önce Termas de Rio Hondo pistine çıkmadım. Bu yüzden bu hafta sonu pisti tanımak ve buna uyum sağlamak için çok çalışmak zorunda kalacağız. Herkes güçlü fren yapılmasını ve gazın erken açılmasını gerektiren bir pist olduğunu söylüyor. Bu yüzden bizim lehimize bir durum olabilir ve iyi bir sonuç elde edebiliriz. Her şeyden önce, elemelerde daha iyisini yapmak çok önemli. En iyi turumuzu yapacağız ve ne olacağını hep birlikte göreceğiz.” dedi.

Şampiyonada 29 Mart Cuma günü serbest antrenmanlar, 30 Mart Cumartesi günü sıralama antrenmaları yapılacak. 31 Mart Pazar günü saat TSİ 18:00’da sezonun ikinci mücadelesi 21 tur üzerinden start alacak. Sporcumuza Başarılar Diliyoruz…

📍 Termas de Río Hondo
🗓️ 31 Mart Pazar
 18:00

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir