satılık motosikletler

Bu yeni çift motorlu karbon fiber elektrikli scooter, tam boyutta ve 3D olarak basılmıştır

Bu yeni çift motorlu karbon fiber elektrikli scooter, tam boyutta ve 3D olarak basılmıştır.

Geçen yaz son derece başarılı Superstrata 3D baskılı karbon fiber elektrikli bisikletin ardından, bu tür teknolojiyi etkinleştiren Arevo 3D yazıcıların arkasındaki ekibin yeni bir ürünü daha var: Scotsman elektrikli scooter.

Scotsman, dünyanın ilk özel 3D baskılı karbon fiber elektrikli scooter’ıdır.

Tek gövdeli yapı kullanır, yani kelimenin tam anlamıyla her şey karbon fiber kompozitten tek seferde yazdırılmış.

Bu, şirketin her sürücü için mükemmel boyutlu bir scooter yaratmasına olanak tanıyor, çünkü tüm tasarım buna göre büyütülüyor veya küçültülüyor. Daha uzun sürücüler için daha uzun gövdeler, daha büyük ayaklar için daha uzun taban. Scooter için nihai boyutlar, binicinin boyu, ağırlığı, kol / bacak uzunluğu ve tercih edilen sürüş konumuna göre hesaplanır ve yazdırılır.

Karbon fiber bulamayacağınız birkaç alan, güç aktarım mekanizması ve gömülü iç teknolojidir. Scooter sadece güzel görünmekle kalmıyor, aynı zamanda bir güç merkezi.

Her biri dört tekerlekten çekiş için bir çift motor içeren üç güç seviyesi (500W, 1.000W ve 2.000W) vardır. Bu, sırasıyla 19, 31 ve 45 mil / saat (30, 50 ve 72 km / saat) en yüksek hızlara ulaşmış.

Çift motor aynı zamanda çift tekerlek rejeneratif frenleme anlamına gelir. Kolay frenlemenin huzurunu sevenler için bir disk fren de var.

İkili özelliklerden bahsederken, iki pil olduğunu da unutmayın. Scotsman’ın 500W ve 1.000W sürümlerinin her biri bir çift 500Wh pile sahipken, 2.000W sürümü bir çift 550Wh pile sahip. Şirket, elbette daha düşük hız modunda olsa da, maksimum 70 mil (112 km) menzil olduğunu iddia ediyor.

Piller, ayak altındaki iki bölmeden çıkarılabilir ve USB C bağlantı noktalarına sahiptir, böylece scooter’ı çalıştırmadıklarında dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları gibi cihazları şarj etmek için şarj edilebilir güç istasyonu olarak kullanılabilirler.

Scotsman tamamen bağlantılıdır, her zaman açık GPS’in yanı sıra Bluetooth ve hücresel bağlantıya sahiptir. Bu, yalnızca motosikleti dijital olarak kilitlemek ve kilidini açmak gibi sürücü için ilginç özelliklere izin vermekle kalmaz, aynı zamanda hırsızlık önleme cihazı olarak Scooter’ımı Bul özelliğini de etkinleştirilebilir.

Ayrıca, sürücülerin bir yolculuğu kaydetmesine ve daha sonra paylaşmasına izin vermek için gidonlarda yerleşik bir dashcam kullanan bir Yolculuğumu Kaydet özelliği de vardır.

Araç kamerası, sürücülerin bir olayın kaydına ihtiyaç duyması durumunda güvenlik veya sorumluluk için de yararlı olabilir.

Gidon çubuğunda, hız, mesafe ve pil şarj seviyesi gibi ilgili sürüş verilerini bir bakışta sağlayan bir LCD ekran bulunur.

Oldukça büyük 10 hava dolu lastikler üzerinde sürüş yapan Scotsman, tescilli kompozit süspansiyona sahiptir. Ayrıca, scooterın sağlamlığını ve güvenliğini artırmak için gövde yerine güvertede tasarlanmış yenilikçi bir katlama mekanizması da var.

Scotsman beş renkli kaplama ile geliyor ve şimdi Aralık sevkiyat tarihi ile ön sipariş için mevcut.

Tahmin edebileceğiniz gibi, ucuz da değil. Üç model için sırasıyla 2.999 $, 3.499 $ ve 4.499 $ ‘dır.

Ön sipariş için bir promosyon olarak, Scotsman 1.399 $, 1.599 $ ve 1.999 $ ‘a kadar düşürülmüş fiyatlar ile satışa sunulacak.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir