Bir Zamanlar Scooter Vardı

Bir Zamanlar Scooter

Motor festivalleri, ticari gösterim olanağı olmayan yapım koordinatörlerinin motor severlerle buluşabilmesi için bir fırsat sunan en önemli etkinliklerdir. Festivaller yer yer motor endüstrisine hem sanatsal hem de ticari olarak katkıda bulunurlar. Özellikle uluslararası festivallerde yapılan çeşitli gösterimler, tüm dünyadan gelen motorcular için bir vitrin görevi görür. Eğer kullandığınız motor scooter ise ve gösterim olanağı arıyorsanız, festivallere koordinatör ve eğitmeninizle katılmalı, yapmayı planladığınız gösterim üzerine pazarlama çalışmaları yürütmelisiniz. Böylelikle festivallerde adınızı duyurmanız, başka festivallere davet edilmeniz ve bir sonraki çalışmalarınızla tekrar kabul görmeniz için size kapılar açacaktır.

Her moto festivali başvuruda bulunan motorcuların belli standartlara uymasını bekler. Festival komitesine hangi motorla katılacağınız çok önemlidir. Bir dönem bu tip festivallerde scooter’lar yoğunluk olarak boy gösterirdi. Zamanla yeni motorların üretilmesiyle scooter’a olan ilgi zamanla azaldı.

tumblr_nk6hx1SZYk1tp8o7lo1_500
clark gable

 

Artık bu tip festivallerde scooter kullanan yoğun kesim ya festivale yeni katılacak olan deneyimsiz kişiler veyahut bayan motorcular oluşturuyor. Fakat bu demek değildir ki scooter’ın ömrü bitti. Nitekim şayet yurt dışındaki bir motor festivaline katılıyorsanız, orada göreceksiniz ki scooter kullanımı hiç de sandığınız kadar azınlıkta değildir.

tumblr_njm276dkFL1s5grd7o1_500
scooter girl

 

Çoğu motor festivali, katılımcılarını katologlarda kullanmak ve açılmış olan stantlarda sergilemek üzere motorunuzun afişlerini, lobi fotoğraflarını, sizin, koordinatörünüzün, aracınızın tanıtıldığı metinleri ve fotoğrafları ister. Bunlardan başka, eğer motorunuzu ve kendi gösteriminizi pazarlama şansı arayacaksanız, festival süresince kullanabileceğiniz farklı promosyon gösterileri de hazırlayabilirsiniz. Nitekim bu tip şeyler motor festivallerinde sizin ve kullanmakta olduğunuz motoru bir adım öteye çıkarır.

Bir Zamanlar Scooter Vardı

tumblr_njwx06UmVh1qa0wqgo1_500
scooter life

 

Her festivalde olduğu gibi motor festivallerin de katılım koşulları birbirinden farklı olabiliyor. Bu nedenle başvuruda bulunacağınız festivalin yönetmeliğini önceden dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Örneğin bazı motor festivalleri sadece ulusal çapta düzenlenir ve o ülkenin vatandaşı olmak şartı aranır. Festivaller gösteri yapacak\yarışacak motorlara süre ve tema sınırlaması getirebilir. Motor festivalleri önemlidir. Bu yüzden katılmadan önce gerçekten iyi bir şekilde ne nedir, ne değildir diye her şartı baştan aşağı okuyunuz. Ve motor tercihi yaparken sakın kendiniz olmaktan kaçınmayın.

Bir Zamanlar Scooter Vardı

tumblr_njh0juI91q1ttmhjio1_1280

Sizin motorunuz scooter ise alın scooter’ınızı ve katılın festivale. Kendiniz olun!

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Benzin, Vergi, Sigorta + Ek vergiler

Başka Yazı Yok

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol