satılık motosikletler

“Big Hole” elektrikli motosikletinin ilk testi

“Big Hole” elektrikli motosikletinin ilk testinde aerodinamik sürtünmeyi azaltmak için yapılmış elektrikli bir yarışçı  olan tuhaf görüntülü WMC250EV gibi uzaktan başka bir motosiklet yok . Hedef hız 250 mil (402 km/s) ve üreticileri,  devasa Venturi tünelinde “dünya lideri motosiklet” ile karşılaştırıldığında sürtünmeyi yüzde 69 oranında şaşırtıcı bir şekilde azalttığını söylüyorlar.

White Motorcycle Concepts, her şeyin çalışmasını sağlamak için bazı tasarım bölümlerinde beyin jimnastiği yaptı, yalnızca pili, çift motor, aktarma organlarını ve elektronik aksamı değil, aynı zamanda süspansiyonu ve bir hidrolik göbek direksiyon sistemini de şasinin altına sıkıştırdı.

Şu anda WMC250EV, 60 voltta “geçici düşük voltajlı güç aktarma organı” çalıştırıyor ve yaklaşık 100 kW (137 hp) üretiyor. Önümüzdeki yıl rekor zamanı geldiğinde, bunun yerini yaklaşık 2,5 kat daha güçlü bir şey alacağnı söylemişler.

Koltuk, tasarımın doğası gereği optik olarak daha yüksek görünse de, R6 ile aynı yüksekliğe sahip. Üst gövde konumu, aşırı bir ayak ve bacak yüksekliğine neden olmasına rağmen, bir Moto3 sürücüsününkine benziyor. Düz ileri görüş, çömelme sırasında tamamen nettir olmaktadır.

WMC, aşağıda görülebilecek testin bir videosunu izleyin

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir