Benzin zammı 13 – 15 kuruş

by motosiklet
3 sene ago
73 Views

Malesef ülkemizde zamlar bir türlü durmuyor. Benzin zammından çok etkilenen bir araç grubu olmamamıza rağmen bizide sık sık yükselmesinden dolayı etkilemeye başladı. Sadece bu yüzden motosikletini satan kullanıcılar olduğunu biliyoruz. Benzin zamlarının en çok yükseldiği aylar yaza gelirken veya kışa girerken olurdu. Artık zam zamanları belli olmuyor. Örneğin bizde artarken diğer ülkelerde devamlı azalıyor veya sabit kalıyor.

Bu sefer benzine yapılacak zam 13 – 15 kuruş oldu. Bir çok arkadaş depoları bir gün önceden doldurup ufak karlar elde etme yoluna gitti. Yani bizlerinde ceplerini etkilemeye başladı. Motosiklet kullanıcıları yaklaşık depo doldurma oranları ve yakma oranları düşünüldüğünde diğer araçlara göre %50 veya %80 daha karlı durumda. Fakat bu durum motosiklet için kullanılan benzin fiyatlarıda arttıkça depo doldurma oranlarınıda etkiliyor.

Özellikle büyük şehir araç kullanıcıları trafik yüzünden motosiklet kullanımına geçerek hem zaman hemde benzinden kar etme yoluna geçmeye çoktan başladı.

Etiketler: ,

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Oğuzhan Ekşi

Bilgi gerekirse yazabilirim bende ne dersin