Benzin zammı 13 – 15 kuruş

1
665

Malesef ülkemizde zamlar bir türlü durmuyor. Benzin zammından çok etkilenen bir araç grubu olmamamıza rağmen bizide sık sık yükselmesinden dolayı etkilemeye başladı. Sadece bu yüzden motosikletini satan kullanıcılar olduğunu biliyoruz. Benzin zamlarının en çok yükseldiği aylar yaza gelirken veya kışa girerken olurdu. Artık zam zamanları belli olmuyor. Örneğin bizde artarken diğer ülkelerde devamlı azalıyor veya sabit kalıyor.

Bu sefer benzine yapılacak zam 13 – 15 kuruş oldu. Bir çok arkadaş depoları bir gün önceden doldurup ufak karlar elde etme yoluna gitti. Yani bizlerinde ceplerini etkilemeye başladı. Motosiklet kullanıcıları yaklaşık depo doldurma oranları ve yakma oranları düşünüldüğünde diğer araçlara göre %50 veya %80 daha karlı durumda. Fakat bu durum motosiklet için kullanılan benzin fiyatlarıda arttıkça depo doldurma oranlarınıda etkiliyor.

Özellikle büyük şehir araç kullanıcıları trafik yüzünden motosiklet kullanımına geçerek hem zaman hemde benzinden kar etme yoluna geçmeye çoktan başladı.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here