Benzin 8 kuruş daha zam geliyor.

0
467

Daha 3 gün önce paylaşmıştık. 18 kuruş zam gelerek istanbul anadolu yakasında 6,26 tl, avrupa yakasında 6,23 tl olarak belirlenmişti. 8 kuruş zam geldiğinde benzin 6,31 tl ile 6,34 tl arasında değişecek fiyatlardan satılmaya başlanacak.

benzin ve motosiklet
benzin ve motosiklet

Habertürk’ün haberine göre

Dolar kuru ve Brent petroldeki artış sonrasında akaryakıtta geçen hafta beklenen zam, dün yapıldı. Bu son artışla akaryakıt istasyonuna ve bölgesine göre değişmekle birlikte benzinin litresi İstanbul’da 6.08 liradan, 6.26 liraya, motorinin litre fiyatı ise 5.51 liradan, 5.67 liraya çıkmış oldu. 14 Nisan’da 16 kuruş artan benzinin litre fiyatı, 9 Mayıs’ta 2 kuruş indirilmişti.

daha az benzin
daha az benzin

Dolar kuru başta olmak üzere akaryakıt fiyatlarını etkileyen unsurlardaki artış, yeni zamları da gündeme getirdi. Uzmanların hesaplamasına göre benzinde 10 kuruş, motorinde 8 kuruş yeni bir zam ihtiyacı var.

Dolar ve petrolün yukarı doğru hareketi devam ettiği sürece sektörde, fiyatlar bugüne kadar görülmediği ölçüde hızla değişiyor. Bir zammı yapıyorsunuz, hemen yeni bir zam ihtiyacı oluşuyor denildi.

Artık şakaya vurdukFacebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here