Ben hep 50 tl’lik benzin alıyorumda son durum nedir?

benzin fiyatları tablosu son durum

Ben hep 50 tl’lik benzin alıyorumda son durum nedir?

Benzin fiyatlarının yıllara göre nasıl yükseldiğini bir tablo ile anlatmak istersek, hep 50 tl’lik benzin alan insanların yakında 50 tl’lik benzin aldıklarında depolarında benzin varmış gibi hissedemeyeceği belli oluyor.

Veriler şunu gösteriyor ki; benzin fiyatları inip, çıkarak yıllara göre gittikçe daha daha az benzin alabilmemize sebep oluyor. Geçen günlerde gelen 43 kuruşluk ve 22 kuruşluk zamlardan sonra dün yeniden 25 kuruş kadar illere göre değişen benzin fiyat indirimleri yaşadık. Tabloyu incelerseniz ben hep 50 tl’lik alıyorum diyenlerin yaşadığı durumu net olarak görebilirsiniz.

benzin fiyatları tablosu son durum

2000 Yılında Benzinin Litresi Ne Kadardı?

TÜİK tüketici fiyat endeksi madde sepeti ve ortalama madde fiyatları verilerinde 2003 yılından bu yana ortalama benzin fiyatlarını açıklamış. Bununla birlikte daha önceki yıllarda benzinin litre fiyatları da hem çeşitli haberlerde ve araştırmalarda hem de Devlet Planlama Teşkilatı raporunda kamuoyuyla paylaşılmış. Bu raporlara göre ise 2000 yılında benzinin yıllık ortalama fiyatı 0,59 TL imiş. 2018 yılında ise litre fiyatı TÜİK verilerine göre 6,3 TL’ye kadar yükselmiş. Güncel olarak 2020 yılının ilk 6 ayında ise benzinin litre fiyatı 6,1 TL.

benzin ve asgari ücret tablosu

yıllara göre benzin fiyatları

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok