Bell Kaskların Tarihçesi

by motosiklet
1 sene ago
25 Views

BELL, otomobil yarışları için koruyucu başlık üreterek başladı. BELL, esnek olmayan bir polistiren astarın kullanımını tanıtarak, 1957 yılında ilk miğfer görünümlü kaskı sundu. Aynı yıl, BELL ayrıca askeri kolluk kuvvetlerine kask tedarik etmeye başladı.

İlk açık yüz (yarım kask) BELL kask, 500-TX Tasarım mükemmel bir eser olduğu düşünülerek New York Modern Sanat Müzesi tarafından seçilmiştir. MoMA’da dört Bell kask modeli sürekli olarak sergilenmektedir.

Tüketiciler güvenlik ihtiyacını fark etmeye başladılar ve kask iş hızla büyüdü. 1964 yılında BELL kapasitesini üç katına çıkarttı ve Long Beach, Kaliforniya’da yeni bir tesise taşınmak zorunda kaldı.

1968’de BELL ilk tam yüz (fullface) kaskı Star’ı tanıttı. Genişletilmiş polistiren astarlar (EPS) veya tam yüz kaskları gibi bu ürünlerdeki yenilikler, en kaliteli kaskları sunarak Dünya çapında bir üne sahip oldu.

500txIn 1971 BELL motosiklet kask pazarına çeşitlendirilmiş ve ilk tam yüz motosiklet kask ve ilk tam yüz off-road motosiklet kask geliştirdi. Önümüzdeki on yıl boyunca BELL, otomotiv ve motosiklet alanındaki çalışmalarına devam etti, 1975 yılında ilk sert kabuk kaskı, Biker ile bisiklet endüstrisine girdi. Ayrıca, deniz yarışları, paraşütle atlama ve daha birçoğu için kask sağlamaya başladı. Baş korumanın gerekli olduğu yüksek riskli aktiviteler onların her zaman hedefi oldu.

70’lerde motosiklet kullanımının hızla büyümesi gelişmeyi gerekli kıldı. Bell, 1976’da Norwalk, Kaliforniya’da 180.000 metrekarelik bir tesise taşındı. Bu fabrika, en gelişmiş test laboratuarlarından biri de dahil olmak üzere, dünyanın en büyük kask fabrikasıydı.

1985 yılında, BELL ailesinin şirketleri BELL RACESTAR (otomobil yarış kaskları dağıtımı olarak otomobil yarışlarında takım elbise ve şoför ekipmanları imalatı), Vetter Ürünleri (kaskı, kask imalatı, deri giyim …), Marsee Ürünleri (ince deri motosiklet giyim) ve aksesuarlar) ve Bagman (motorsiklet için bagaj) yaparak genişlemişti.

BELL, Fransa’daki BELL motosiklet ürünlerinin üretimi, satışı ve pazarlaması için bir Fransız şirketi ile ilk lisans ve dağıtım anlaşmasına girdi. Nihai amaç, Avrupa çapında genişlemekti.

GurneyIn 1986 yılında BELL, üretim tesisini Rantoul, Illinois’e taşıdı ve California’daki üretim faaliyetini tamamen kapattı. BELL’in Araştırma & Geliştirme ve Kurumsal İlişkiler departmanlarının yanı sıra Satış ve Pazarlama personelinin bir parçası olan eski Norwalk, Kaliforniya tesisinde küçük bir ofis tutuldu.
2000’li yılların başından bu yana, dünyanın her yerinde çeşitli fabrikalarda otomobil kaskları, motosiklet kaskları ve bisiklet kaskları üretildi; kısa zamanda en büyük üretici oldu.

BELL’in otomobil yarışı için benzersiz kask çizgileri, özellikle her tür araba yarışı için tasarlanmış ve teknolojinin kenarında bulunan birçok farklı model içerir. 1980’li yıllardan beri BELL modern kaskın tüm alanlarında olağanüstü yeniliklere öncülük etmiştir: hafif kompozit malzeme kabukları, havalandırma sistemleri, gelişmiş aerodinamik tasarımlar, buhar engelleyen kalkanlar gibi bir çoğu, yani liste çok uzun…

Kasım 2001’de Bell Sports, otomobil kaskları için Bell adını kullanma haklarını sattı: Brüksel’de bulunan BELL Racing USA (Kuzey ve Güney Amerika + Yeni Zelanda için) ve BELL Racing Europe (Avrupa, Asya ve Afrika için) , Belçika. Hem BELL Racing ABD hem de BELL Racing Europe, Bell Sports Inc lisansı altında tamamen bağımsız iki şirket olarak faaliyet göstermektedir; Her biri kendi Araştırma ve Geliştirme programlarına ve ürün yelpazesine kendi pazarlarına uyarlanmıştır.

Haziran 2010’da Bell Racing Europe, Bell Racing USA’yı satın aldı ve Auto Racing etkinliğini tekrar ortak mülkiyet altında yeniden birleştirdi.

BELL artık Dünya çapında mevcut olan en yeni, en son teknoloji, ekipman ve teknolojileri kullanarak otomobil yarış kaskları üretiyor.

BELL Yarış mühendisleri, Formula 1 ve diğer en iyi profesyonel sürücülerle en iyi sürücülere sahip bir Yarış Servisi ve Araştırma ve Geliştirme programı yapıyor, böylece BELL’in otomobil yarış kasklarında tartışmasız bir dünya lideri olması sağlanmış.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir