Bir kaç bölgede drone ile denetim yapan trafik ekipleri, bayramda 65 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Çorlu’da drone ile denetim yapan ekipler sadece uyarıda bulunarak emniyet kemersiz sürüş yapanları, hatalı sollama yapanları durdurarak tekrar tekrar uyardı. Malatya’da ise uyarmakla yetinmeyip ehliyet ve ruhsatlarını isteyerek cezai işlem uygulandı.

Motosiklet tutkunu CEO çelik bariyerlere çarparak hayatını kaybetti
Bulgaristan’da motosiklet kazasında hayatını kaybeden Prof. Can Solakoğlu’nun ardından bir tanınmış isim daha motosiklet kazasında hayatını kaybetti. Motosiklet tutkunu CEO çelik bariyerlere çarparak yaşamını yitirdi.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Can Solakoğlu bir grup arkadaşıyla seyahat için gittiği Bulgaristan’da motosiklet kazasında hayatını kaybetmişti. Motosiklet tutkusuyla bilinen bir isim daha acı bir kaza da hayatını kaybetti.

İstanbul’da yaşayan makine mühendisi 52 yaşındaki Atıf Cem Altan, motosikletiyle bayram tatili nedeniyle Bodrum’a gitti. Alman ve Türk ortaklığı olan Trumpf Makine Sanayii Anonim Şirketi’nin CEO’su olan Altan, tatil sonrası motosikletiyle İstanbul’a dönmek için yolla çıktı.

Geçen cumartesi İzmir-Aydın Otoyolu’nda bulunan tünelden çıkan Altan, iddiaya göre; motosikletin hâkimiyetini kaybederek sürüklenmeye başladı. Başındaki kaskı sürüklenme sırasında çıktığı söylenen Altan, bariyerlere çarparak yaşamını yitirdi. Altan’ın ölümü ailesi ve yakınlarını yasa boğdu.

23 Haziran Cuma: 6 kazada 1 ölü, 20 yaralı

Bu kazalarda ise 379 kişi yaralanarak hastane’ye kaldırıldı.

24 Haziran Cumartesi: 30 kazada 26 ölü, 128 yaralı

 

Arife günü Bursa’da 4, Eskişehir’de 3, İstanbul, Manisa ve Samsun’da 2’şer, Ankara, Karabük, Antalya, Adıyaman, Erzurum, Kastamonu, Mersin, Tekirdağ, Çanakkale, Kütahya, Erzincan, Zonguldak, Uşak, Kırıkkale, Aksaray, Sivas, Gümüşhane ve Kırşehir’de 1’er olmak üzere toplam 30 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 26 kişi öldü, 128 kişi yaralandı.

One thought on “Bayram kazalarında 65 kişi hayatını kaybetti”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir