Sanal gerçeklikle değişime hazır olun…

1
631

Sanal gerçeklikle değişime hazır olun…

Sanal gerçekliğin geldiği son nokta bu zamanlarda oldukça popüler olan sanal gerçeklik gözlüklerine ve sanal gerçekliğin bizler için ne ifade ettiğini sizler için derledik. Sanal gerçeklik bilgisayarların bizlere sunduğu farklı ortamlara denir. Gerçekte var olmayan bir ortamı bilgisayar ortamında oluşturarak bize gözlük vasıtası ile yansıtmasıdır bir bakıma sanal gerçeklik.

Sanal gerçeklik gözlüğünün kullanım alanları birbirinden oldukça farklı bunlardan bazılarına örnek olarak verecek olur isek bir oyunu bu sanal gözlüğü takarak oynayabiliriz bizlere inanılmaz farklı bir ortamda farklı bir deneyim yaşatabilir fakat bu sanal gözlüğün sadece oyunda değil sağlık, eğitim, teknolojik bir takım alanlarda ‘da kullanıldığını söylemeden geçmek olmaz. Sanal gereklik gözlüklerin farklı fiyatları mevcuttur.

Normal bir gözlük 200 TL ile başlarken Kalitesine göre 3000 TL kadar yükseldiği görülmüştür. Bu geleceğin tamamen sanal olcağının bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor ve eğer başka bir boyuta bu şekilde geçeceksek bizler hazır olmalıyız.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here