Altın Elbiseli Adam (Barkın Bayoğlu) CENAZE TÖRENİ Baştan Sona

by motosiklet
2 ay ago
196 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Altın Elbiseli Adam(Barkın Bayoğlu) CENAZE TÖRENİ Baştan Sona

Bir film gibi AEA anısına 2017, 27 Temmuz’da paylaşılan Barkın Bay Barkın Bayoğlu oğlu‘nun anısını yaşatan bu video’yu paylaşırken çok duygulandım. 4000 kadar motosikletinin katılımı ve binlerce seveninin geldiği o talihsiz kaza günü tekrar hatırlattı.

Ama bu kadar seveninin olduğu özel günü bizlerle paylaşan Kafama Göre Motovlog kanalına teşekkür ediyoruz.

AEA hiç unutulmayacak. iyi ki vardın hep aramızda yaşatılacak ve var olacaksın.

BARKIN BAYOĞLU KİMDİR?

Barkın Bayoğlu, 1975’de İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul eğitimine İstanbul’da başlayan Bayoğlu, ailesinin İngiltere’ye göç etmesi nedeniyle eğitimini orada sürdürdü.

26 senedir motor kullanan Bayoğlu, yaptığı test sürüşlerini internette yayınlanmaya başlayıp kısa sürede motosiklet tutkunlarının fark etmesiyle takibe aldığı bir isim oldu.

Barkın Bayoğlu 25 Temmuz 2017 tarihinde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

ALTIN ELBİSELİ ADAM LAKABI NEREDEN GELİYOR?

Barkın Bayoğlu, bir zamanlar Kazakistan’da çalışırken bir müzede gördüğü M.Ö. 5. yüzyılda ölen bir prensin, altından elbisesi ve kırmızı bir kaftanı ile birlikte gömüldüğünü, üzerindeki yazıların Türkçe olmasından etkilenerek  Türkiye’ye döndüğü zaman bir video çekiminde giydiği tulumun altın rengi olması ile Altın Elbiseli Adam fikrini bularak adı kendine lakap olarak seçer.

Barkın Bayoğlu, yönetmen iki arkadaşı ile birlikte çektikleri youtube motosiklet videoları ilgi görmeye başlayınca ilk önce bir televizyonda Piston adlı bir program yapmaya başlarlar. 10 bölüm çok iyi giden program sonrasında Barkın Bayoğlu, arkadaşlarının ısrarı üzerine yine bir televizyon programında Altın Elbiseli Adam olarak programa başlarlar. Birçok dergide motosiklet üzerine yazıları büyük ilgi ile karşılanır.

O kadar beğenilir ki videoları milyonların ilgisini çeker, biyografisi ise herkesin gönlünde yer eder. O biyografi vibio kanalında kendine yer bulur.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Seni seviyorum babuş, zorgan abi, motosiklet sürücülerinin şahı

Hakkını veremedik babuş affet bizi