Başlangıç için Hangisi? Bell, Nexx, LS2, Shoei

0
283

Motosiklete yeni başlayanlar bir çok soru işareti ile karşılaşıyor. Güvenli bir kas almak gerçekten biraz para gerektiriyor. Hangi kask ile başlamak iyidir diye soranların sorularına cevap verebilmek için bir video yaptım. Umarım işinize yarar.

Bell qualifier kasklar yaklaşık 780 tl kadar ama bu kask belli bir süre sonra ses yaparak içine birtaz uğultu yapıyor. Ben bundan rahatsız olmam diyenlerdenseniz alabilirsiniz. Fakat dış kabuk a sınıfı polikarbondur ve fiberglass dayanıklılığı gini çarpmalara dayanmaz. Yani aslında fiyat ve performan arayanlar için tartışmalı bir kask. Ben olsam video’da anlattığım Bir parça daha pahalı fiber ve karbon özellikler taşıyan LS2 CR1 alırım ama bende para var usta sen pahalısını söyle dersen Shoei NXR alın derim çünkü dış kabuk hayli dayanıklı, spor sürüşlerde mükemmel ses geçirmemezliği var ama naked – çıplak gövdeli motorlara hava girişleri uymayacaktır. Arada söylediğim Nexx sx 100 kask ise polikarbon ve kauçuk ile dış kabuğu desteklenmiş bir yapıya sahip. İdare eder iç yapısı var. Ses geçirmemezliği konusunda garanti veremem ama ne kadar para o kadar performan diyebilirim.

Sonuç paranıza göre seçim sizin bence Shoei NXR alın, bütçe az ise LS2 CR1 carbon alın. 3. seçenekte ise Nexx sx 100 alın çünkü full ekstralar ile geliyor ne, burun pedi filanda var. Ama güneş vizörüde var. Yani Bütçeniz el verdiğince üst düzey bir kask almaya bakın.

 

iyi sürüşler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here