Başka bir salak yüzünden ölmek

by motosiklet
9 ay ago
115 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Sen müthiş eğitim almış olsan da o adam gelip sana çarpacak. Neden mi çünkü o senin gibi eğitim almamış, buna gerek duymamış. “Öğretmenler benden iyi değil” demiş kayınçosu, biraderi veya arkadaşı sonra o salakta dersleri zulüm görmüş gitmemiş.

Başka bir salak yüzünden ölmek

Şimdi sıra madde madde trafikte o salağın yapacaklarına geldi

 1. Heh işte o yüzden emniyet şeridinde yavaşlarken – dururken arkadan gelen var mı bak, çünkü ayının biri emniyet şeridinde seni biçebilir.
 2. En sağ şeritte giderken arkandan korna çalıyorsa onun bunun ç….ğudur, bırak o puş.a yol ver, si..r olup geçip gitsin
 3. Makas atıyordur bir ök..zün oğlu, önündeki yanındaki araca dikkat eder ama seni umursamaz ayıoğlu ayı, o yüzden aynalarını kullan o magandaları ilk önce sen farket ki yoksa ezer geçer… Heeee bir de durmaz kaçar puş… oğlu pu..t
 4. Sen sokak aralarından çıkarken etrafını kollar çıkarsın ama o dürzü yola lapppps diye dalar, sinyal, işaret ve bilimum şeyleri takmaz, ortadan girer sana. Kazadan sonra çıkar arabasından ve birşey oldumu diye bakar o aracına.
 5. Yollarda pek çocuk kalmadı top oynayan ama en çok yola ani çıkan çocuklara dikkat et en masumu onlar
 6. Sen şeridinde sürüyorsun ya o şeritlerin ne için olduğunu bilmeyen çok salak var. O yüzden seni geçerken önüne kırabilir çünkü sen araç değil motorlusun, motorcusun senin hayat değerin yoktur o salağın gözünde.
 7. Ters yönden geliyor olabilir, yol onun hakkıdır. sen yol vermelisin diye düşünür. Hatta sen uyarırsan dayak yersin, sopa yersin kaçmak zorunda kalırsın. Hatta seni çeker vurur o salak.
 8. Kafa kafaya gelirseniz de durum aynıdır, yol sana göre ters olabilir ama sen trafik polisimisin diye sana dayılanır.
 9. Sen hata yaparsan suçlusundur ama onun hatası ufaktır, çünkü o hep haklıdır.
 10. Kaza yaptığında hep motorlu hızlıydı denilir ama kendi yaptığı hatayı görmemezlikten, anlamamazlıktan gelir hatta trafik zaptı tutulurken bile yalan ifade verir.
 11. En efsanesi ise seni yolda rakip görmeye çalışan adamlardır, bunlar bazen kamyonet olur, bazen yürüyen kerha…e gibi görünen araçlarda. Seni hızı ile ezmek isteyen bir yapı barındırırlar içinde, ya uymazsın ya da gazı yapıştırır uzaklaşırsın. Ama bence uyma o salağa.
 12. Birde yolda arkasını doldurmuş ama güvenliğini almamış kamyon, kamyonet gibi araçların arkasına girmemeye dikkat et, taş fırlar, demir düşer, tahta uçar. Ya dengen kaybolur ya da ölebilirsin ama bu onun umrunda değildir. O sadece yük taşıma peşindedir, gerisi onu ilgilendirmez.
 13. Işıklarda dururken arkadan gelenleri kontrol etmeyi unutma, yanında boşluk bıraktıysan o aradan geçmeye çalışan adamlar sana çarpmayı veya dokunmayı ya da senin dengeni bozmayı severler. O cinslerden de çok var. Ayağını ezse, sana çarpsa özür dilemeyi bırak arkasına bakmadan çekip gidecek çok eşş..oğlu var.
 14. Bir çok kazayı öngörebilirsin ama bir salağın yapacaklarını öngöremezsin. Aracında kör nokta uyarı sistemi bile olsa o salaklara güvenilmez.
 15. Kavşağa o biçim girdim diyenler var, el freni çekip dönenler var, u dönüşü yapılmaması gereken yerde dönenler var. Yani varda var. Yazmakla bitmez bu salaklar.

O yüzden 3 kere bak bir kere sür.

iyi sürüşler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Kurallara uyduğum için ölmek istemiyorum. Kara yollarındaki motosiklet hız limitlerinin otomobillerin hız limitleri ile aynı olmasını istiyor gereğinin yapılmasını rica ediyorum.     Belki de tüm motosiklet kullanıcılarının mağdur olduğu konu ‘hız limitleri’. Motosikletlerin kara yollarındaki hız limitleri otomobillerden hatta otobüslerden bile daha düşük. Bu durum çok riskli ve maalesef uymadığımız zamanlarda büyük cezalara maruz kalıyoruz.      Örneğin hız sınırı otomobiller için 70 kilometre olan bir yolda, motosikletin hız sınırı 50 kilometre. Yani 56 kilometre hızla gidersek ceza yiyoruz. Kurallara uyarak 70 kilometre hızla giden bir arabanın önünde ezilmemek imkansız. Peki ne yapacağız arabanın altında kalıp ezilecek miyiz? Yoksa… Read more »