Bajaj CT125X’i Küçük Bir Fiyata Büyük Performans Sunuyor

Bajaj CT125X'i Küçük Bir Fiyata Büyük Performans Sunuyor

Bajaj CT125X’i Küçük Bir Fiyata Büyük Performans Sunuyor.

Şimdi diyebilirsiniz ki 125cc’lik makinadan öyle performans çıkmaz, umut verme. Evet çıkmaz çünkü kendi çapında bir performansa sahip, olanaklar dahilinde en iyi performansı yakalamaya çalışmışlar. Bu yeni modelin bazı özellikleri diğerlerinden iyi diyebileceğimiz çok birşey bulamadık.

Asya’nın bir çok bölgesi son derece hafif olan küçük ve kullanışlı motosikletlerle doludur. Örneğin, yeni CT125X, Hindistan’da Bajaj tarafından yeni tanıtıldı. Modelin başlangıç ​​fiyatı 71.354 Rs’dir bizde 16.200 TL kadar bir fiyata eşittir ve bu da yaklaşık 890 USD‘ye eşdeğerdir. Yeni Bajaj CT125X’in piyasaya sürülmesiyle marka, düşük maliyetli, işlevsel teklifleriyle tanınan 125cc şehiriçi sınıfına geri döndü.

Yakın zamanda piyasaya sürülen Bajaj CT125X‘in iki çeşidi vardır: esas olarak motosikletlerin fren sistemleri ile ayırt edilen disk fren ve kampanalı fren. Kısaca söylemek gerekirse, Bajaj CT125X, Bajaj CT 110X’in 125cc versiyonudur ve biraz daha fazla güç ve özellik sunar; bu, motosikleti performans makinesi olarak kullanmayı planlayan kişiler için şüphesiz kullanışlı olacaktır. Üç renk kombinasyonu mevcuttur: yeşil ve siyah, kırmızı ve siyah ve mavi ve siyah.

Bajaj CT125X'i Küçük Bir Fiyata Büyük Performans Sunuyor

Ek olarak, Bajaj CT125X’in grafikleri, Bajaj CT 110X’teki grafiklerden biraz farklıdır, çünkü daha şık, daha sade bir görünüme sahiptirler. Nervürlü bir koltuk, ‘125X’ arması ve karartılmış bir tekme marş motoru da eklenir. Bu stilistik eklemelerin yanı sıra, hem ön hem de arka tekerleklerde çift amaçlı lastikler, bagajın egzoz borusundan zarar görmesini önlemek için egzozun üzerinde bir bagaj taşıyıcısı ve yan çarpma koruması ve gidonda kauçuk kulplar da bulunuyor. Çatal tozlukları, karartılmış motor koruması ve yerleşik bagaj rafına sahip arka tutma rayı, motosikletin sağlam görünümünü daha da vurgular.

Bu özelliklere ek olarak, yakın zamanda piyasaya sürülen Bajaj CT125X, motosiklete biraz daha atletik bir görünüm kazandıran tamamen siyah bir boya şemasına sahiptir. Aynı zamanda bir analog gösterge paneli ve kaportada V şeklinde LED DRL’lere sahip halojen farlara sahiptir. 124.4cc, tek silindirli, hava soğutmalı motor, yeni Bajaj CT125X’e güç vererek 8.000 dev/dak’da 10.75 beygir gücü ve 5.500 dev/dak’da 8 ft-lbs maksimum tork üretiyor. Bu güç, beş ileri manuel şanzıman kullanılarak yere iletilir.

Yeni Bajaj CT125X, ön ve arka tekerlekler için sırasıyla 80/100 R17 ve 100/90 R17 lastiklerle donatılmıştır. Ek olarak, standart modelin frenleri her iki uçta 130 mm kampanalı frenlerdir. Disk varyantının ön tarafında 240 mm’lik bir disk aldığını da belirtmek önemlidir. Ek olarak, Bajaj CT125X’in arkasında çift Nitrox şoku ve teleskopik ön süspansiyonu vardır. 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol