Asil Özbay 20.000 km sürecek Afrika yolculuğuna haftaya başlıyor.

by ahmet.182
4 sene ago
67 Views

Fas yolculuğuma sayılı günler kala.. Haftaya cumartesi yola çıkmayı planlıyorum. Yaklaşık 20.000 km yol yapma niyetindeyim. Dakar ve Sahra çölü’ne kadar inmeyi düşünüyorum. #dikizaynamdacasablanca

asil özbay afrikaya gidiyor

Haftaya Cumartesi yola çıkacağını belirten Asil Özbay rotasını çizdiğinde kendi sayfasında yayınlayacak.

Daha öncede Türkiye turu ve 10 ülke’de motosiklet sürmüş bir kadın sürücü şimdi Afrika yolunda.

1 Kadın 1 Motosiklet 10 Ülke: Asil Özbay

Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Asil Özbay, hayatın farklı alanlarını birbirine bağlamak için motosikleti ve yolda olmayı tercih edenlerden. Ekstrem sporlara ilgi duyan ve ruhunu beslemek için sürekli yolda olmaktan keyif alan bu güzeller güzeli kadın, çığ gibi büyüyen kadına şiddet olaylarına dikkat çekmek için cesaretini ortaya koyarak bir proje yaratmış.

Motosiklet üzerinde yalnız ve özgür 10 ülke dolaşan Asil, kadınların yapabileceklerine asla sınır koyulmaması gerektiğini göstermek istemiş tüm insanlara. Medyanın yarattığı pasif ve güçsüz kadın imgesine karşı, 8 Temmuz’da başladığı yolculuğunu 24 Temmuz’da yaklaşık 8 bin km kat ederek tek başına tamamlamış. Kız Kulesi’nden başladığı serüveninde Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Slovenya, Avusturya, İtalya ve Bulgaristan’a yer veren Asil’in gezi notlarına dikizaynamdadunya.com adresinden ulaşabilirsiniz.

1 Kadın 1 Motosiklet 10 Ülke: Asil Özbay

Asil Özbay 3

 

Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir