Artık kripto ile e-scooter ve e-bisiklet satın alabilirsiniz!

e-bike-with-bitcoin

Elektrikli scooter, e-bike’ları Artık kripto ile e-scooter ve e-bisiklet satın alabilirsiniz! Son birkaç yılda büyüyen alanlardan ikisi olan mikromobilite ve kripto para biriminin etkilerini birleştirmesi sadece bir zaman meselesiydi. Büyük mikromobilite perakendecisi Voro Motors, şimdi bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) kabul ettiğini duyurdu.

En büyük kripto para birimleri, günlük ödeme biçimleri olarak daha geniş kabul gördükçe, Bitcoin ve Ethereum gibi para birimleri giderek daha fazla sayıda perakendecide kabul edilmeye başlandı.

Tesla, geçtiğimiz Mart ayında elektrikli arabaları için bir ödeme şekli olarak dijital para birimini kabul etmeye başladığında Bitcoin oyununa bile girdi.

e-bike-with-bitcoin-2022

Ancak elektrikli araç üreticisi, iki aydan kısa bir süre sonra geri adım attı ve kripto para madenciliğinde yoğun fosil yakıt kullanımıyla ilgili endişeler üzerine Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak kaldırdı.

Kaliforniya merkezli elektrikli mobilite şirketi kabul edilebilir ödeme yöntemleri listesine kriptoyu ekleyerek yeni geleneğe katılmış oldu.

Döviz kuru lehinize yükselirse sakın zengin olmayı planlamayın. Şirket, mevcut döviz kuru üzerinden herhangi bir iadeyi kabul etmeyeceklerini açıkladı. Dolayısıyla, Bitcoin önümüzdeki hafta ikiye katlanırsa ve bir ürünü geri ödeme için iade ederseniz, yalnızca mevcut döviz kurunu geri alırsınız (yani, aynı USD değeri ve Bitcoin sayısının yarısı) şeklide bir ödeme ile karşılaşırsınız. Belki farklı piyasalarda farklı şekilde sataiblirsiniz ama alacağınız para aynı şekilde yükselmeyecektir.

Kaynak: electrek.co

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok