motorcycle and carmotorcycle and car

Motosiklet herşeyden önce toplumlarda bir kültür meselesidir. Hoşgörü saygı ve sevgide ileri olmak gerekir, motosikletin yaygınlaşması için toplumda motosiklete karşı bir ön yargı vardır. Tehlikelerinden dolayı, fakat bu tehlikeler motorsikletten kaynaklanmaz, bilinçsiz kullanıcılardan ve bilinçsiz araba  sürücülerinden kaynaklanır.

Araba yerine motosiklet

tom_cruise_motorcycle
TopGun filmini hatırlamayan varsa veya seyretmediyse, hemen film sitelerinin birinden seyredebilir. Tavsiyemizdir. Bu sahne ondan ufak ama zevkli bir ayrıntıdır. Motosiklete başlama nedenimde denebilir.

Oysa motosiklet doğru kullanımda tabiat ile iç içe olma imkanı sağlar. Rüzgarı hissetmenizi, kullanıcılar arasında uygulanan kornaya basarak selamlaşma ile bir paylaşım sunar. Motorcuların bir arada yol yapma isteği egzozdan çıkan sesin çokluğundan doğan enerjinin onları mutlu etmesidir. Motosiklet kullanışlı bir araç olmakla birlikte , BİR TUTKUDUR .

1-Motosikletler araba ile kıyaslandığında daha kilometre başına % 55 daha az yakıt tüketerek yakıt tasarrufu sağlar .

1297216712145_ORIGINAL

2-Motosikletler araba ile kıyaslandığında daha az maliyetle satın alınabildiği gibi cebinizinde dostudur. Motorsiklet 1 tl yakıt ile 10 km gidebilirken , araba ile bu sadece 3 km’ dir.

web-20130928_11-57-50-Day-6-Jess-and-Greg-Lassen-Volcanic-National-Park-CA-USA

3-Araba ile kalabalık bir yerleşim yerine gittiğinizde aracınızı park etmek için yer bulmakta sıkıntı çekersiniz . Motosiklette böyle bir durum yoktur. Az yer kaplarlar . 1 araba çekilen yere 3 motorsiklet park edilebilir . Park sorunu yaşamazsınız .

motorcycle-parking

4-Günümüzün en büyük sorunlarından birisi malesef trafik sorunudur . Araba ile trafikte saatlerce çile çekmek yerine , motosikletiniz ile trafik sorunundan etkilenmeden yolculuk edersiniz ve zamanınızı boşa harcamamış olursunuz .

531413-freeway-traffic

5-Motosiklet arabaya göre çevreci bir taşıttır. Araba egzostundan çıkan duman çevreye ve insan sağlığına zarar verir .

Motorcycle-vs-Car-Drift-Battle

6-Dört tekerlek bedenini hareket ettirir ; İki tekerlek ile ruhunuzu taşırsınız . Motosikletiniz ile bir kuş kadar özgürsünüz .

women-on-motorcycles-Masyn-Moyer_credit-Michael-Lichter

7-. Motosiklet sürmek koordinasyon ve dengeyi geliştirir. Fren ve ayakları ile elleriniz, fren ve vites ile kavrama yetkiniz gelişir . Bir çok araba sürücüsü bunun ne demek olduğunu asla anlayamaz.

Motorcycle-vs-Car-Drift-Battle

8-Trafiğe kapalı bir alan olmak şartı ile hız yapmayı seviyorum diyorsan, adrenalin, aksiyon benim hayatımdır diyorsan motosiklet tam size göre .

fast-motorcycles-6

Yazar: Sinan55

 

One thought on “Araba yerine motosiklet”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir