Aprilia SXR 160

Aprilia SXR 160‘ın, 2020 yılının Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şu anda SXR 160’a benzeyen mevcut motosikletler Vespa Elegante 150, Vespa SXL 150 ve Vespa Elegante 125‘tir. SXR 160’a benzer bir diğer motosiklet ise Hindistan’da Aralık 2020’de piyasaya sürülen Lambretta V200‘dür.


Kinetic Blaze Hindistan’da satışa son verildikten sonra, Suzuki’nin Burgman Street 125 modeli, Temmuz 2018’de maxi-scooter türünü yeniden canlandırdı. Şimdiye kadar maxi stiline sahip bir scooter satın almak isteyen alıcılar için ikinci bir seçenek olarak duruyordu. 2020 Auto Expo‘da Piaggio, SR 160 spor scooter ile aynı özelliklere sahip yeni bir maxi-scooter olan Aprilia SXR 160‘ı tanıttı.

Bir maxi-scooter olmasına rağmen, SXR, köşeli gövde panelleri ve RS660’dan ilham alan ön grenaj ile son derece sportif görünüyor. LED DRL ve arka lamba ile ayarlanmış üç bölmeli bir LED far’a sahip. Artık sportif çekiciliğinin aksine pratikliğe de hizmet etmesi amaçlanıyor. Bu, SR kardeşinin yetersiz kaldığı uzun ve rahat bir koltuk, geniş ayak bölmesi, ön bagaj kancası ve torpido gözü ile örnekleniyor. Ayrıca bilgileri görüntülemek için geniş bir LCD gösterge paneline sahip.

Stil tamamen yeni olsa da SXR, şasisini ve 160cc, üç valfli motorunu SR 160 ile paylaşıyor, ancak karakterine uyması için bazı değişiklikler yapılmış. Bu motor SR’de 10.7bhp ve 11.6Nm üretirken, sayılar SXR için değişebilir. Her iki ucunda teleskopik çatallar ve tümsekleri emmek için bir monoshock ile 12 inçlik alaşım jantlar ve durdurma gücü sağlamak için disk-tambur seti ile birlikte hareket eder.

Piaggio, Aprilia SXR 160‘ı İtalya’da, özellikle Hindistan pazarı için tasarladı ve geliştirdi. Scooter için rezervasyonlar Ağustos ayında başladı ve ardından resmi bir lansman yapıldı. Şimdilik 14bin tl civarında bir fiyata sahip.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol