2017 BMW VISION NEXT 100 | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
4 sene ago
709 Views

2017 BMW VISION NEXT 100

Büyük kaçış…

BMW Group, yüzüncü yılı olan 2016’da, şimdiye kadar olmadığı kadar geleceğe doğru bakıyor ve bundan sonra otuz yıl içinde insanların hareket ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi Vision Vehicles geliştiriyor. Çözümleri, hareketliliğin gittikçe çok yönlü ve bağlı hale getirileceği varsayımına dayanmaktadır.

“BMW Motorrad VISION NEXT 100, BMW Grubunun bağlı bir dünyada motorla gezme vizyonunu bünyesinde barındırıyor – dijital çağda analog bir deneyim. Motosiklet her gün kaçmaktır: motora bindiğiniz andan itibaren kesinlikle ücretsizdir. BMW Motorrad’ın Tasarım Müdürü Edgar Heinrich, markanızın Vision Vehicle’ın altında yatan temel ilkeleri özetleyen “Motosikletiniz The Great Escape” diyor.

BMW Motorrad VISION NEXT 100 son derece sürüş deneyimi için hazırlanmıştır. Bir kask ve koruyucu kıyafet giyme ihtiyacından kurtulmuş, binici güçlerden yararlanabilir. Hızlanma, rüzgar ve doğa ile çevredeki dünyayla olan dokunuşu, her an tadını çıkarıyor. BMW Motorrad VISION NEXT 100’in tasarımı, motosikletin özünü temsil eder: insan ile makine arasındaki mükemmel sentez. Her ayrıntı en yüksek kalitede ve tasarım, çağlar boyunca BMW Motorrad motosikletlerinin en çarpıcı görsel yönlerini içeriyor. Bununla birlikte, bu unsurlar hem görsel hem de işlev açısından çağdaş bir bükülmeye sahiptir.

BMW Motorrad VISION NEXT 100’ün ikonik unsurları, “hakiki BMW” olarak hemen tanınabilir hale getiriyor ve siyah çerçeve üçgenini, beyaz çizgileri ve klasik boks motor formlarını içeriyor. Bununla birlikte motorun kendisi, sıfır emisyonlu bir çözüm ile destekleniyor.

BMW Motorrad VISION NEXT 100, BMW Motorrad markasının geçmişini geleceğiyle birleştiriyor ve her ikisinin de güçlü bir ifadesi.

BMW Motorrad VISION NEXT 100:

Geleceğin motosikletine ev ne tür bir dünya olacak?

“Normalde bir motosiklet geliştirirken 5 ila 10 yıl önceden düşünmeye eğilimliyiz.Bu vesileyle çok daha ileriye baktık ve bu tecrübeyi özellikle heyecan verici bulduk.Çok cazip umutlar var.Microsoft BMW Motorrad VISION NEXT 100, BMW Motorrad markası için gelecekteki uyumlu bir senaryoyu ortaya koyuyor, “diye açıklıyor Edgar Heinrich.

BMW Motorrad VISION NEXT 100’ü tasarlarken ekip on yıllar önceden düşünüyordu. Yarının dünyasında, bağlantı ve sayısallaştırma her şeyi kapsamalıdır. Çoğu araç sürücüsüz olur ve yaşam büyük ölçüde dijital hizmetler tarafından organize edilecektir. Dünya nüfusunun çoğu kentsel alanlarda yaşıyor olacak.

Analog deneyim için sayısal teknolojiler

Dijital dünyanın avantajlarından yararlanan BMW Motorrad VISION NEXT 100, analog binme deneyimini tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Benzersiz özgürlük hissi, sürücülük ve dış dünya arasındaki akıllı bağlantıyla mümkün kılar – bu da yollarda kritik durumların tahmin edilmesini sağlar. Aktif yardım sistemleri ile bağlantılı olarak, bu bağlı elemanlar, BMW Motorrad VISION NEXT 100’in binicilerinin binişlerini tam kontrol altında tutmalarına yardımcı olur. İleride neler olacağını tahmin etmenin yanı sıra, harekete ihtiyaç duyulduğunda kullanıcıyı uyararak, aktif binici koruması teklif ederek bugünün kasklarını ve vücut koruyucularını tarih kitaplarına gönderirler.

“Kendine dengeli” – aktif, akıllı asistan sistemler

Bazı durumlarda, geleceğin aktif yardım sistemleri motosikletin hem yolda hem de durağan durumda otomatik dengelenmesiyle istikrarı ve güvenliği artıracaktır. Acemi biniciler, tüm sürüş durumlarında ve asla devrilmeyecek bir motosikletin rehberliğinden yararlanacaklardır.

BMW Motorrad VISION NEXT 100, hareketsiz halde iken kendisi hak sahibidir, binici kalktığında dik durur. Dengeleme sistemleri, aynı zamanda, daha hafif kullanım, deneyimli binicilerin takdir edeceği ve yeteneklerini daha da geliştirmek için yardım sistemlerinin tüm avantajlarını içeren, özellikle çevik ve dinamik bir sürüş deneyimi sağlamak için yolda da çalışır. BMW Motorrad VISION NEXT 100, her sürücünün daha hünerli olmasına ve daha olumlu bir sürüş deneyimine sahip olmasına yardımcı olur. Her yolculuk baştan sona özgürlüğün bir yolculuğu haline gelir.

Mutlaka Okuyun  BMW F 900 XR, 2020

Dijital Eşlik – Bağlandı. Her yerde. Gizli.

Birleştiğinde BMW Motorrad VISION NEXT 100 motoru ve kendisine eşlik edecek şekilde tasarlanmış özel binici vitesi, tek bir fonksiyonel birim oluşturur: durum bilgisi ve operatörün ihtiyaç duyduğu aktif desteği sağlayan bir Dijital Yardımcı. Ancak motosiklet, aslında deneyimle ilgili olduğu için, Dijital Yardımcısı arka planda kalır: sürekli etkileşime rağmen, kullanıcı arabirimi aracılığıyla bir uyarı vermek veya etkin bir yardım sağlamak için farkedilmeden çalışır. Sürücü ya da şartlar gerektirmediği sürece Dijital Yardımcı sessiz kalır.

“BMW Motorrad VISION NEXT 100 ile ilgili önemli nokta, sabit dijital varlığın analog sürüş deneyimini zayıflatmadığından emin olmaktı. Ekran ve işletim konsepti, sürücünün tamamen doğal motosiklet deneyiminin tadını çıkarabilmesi, motosiklete tamamen güvenmesinin ve komple özgürlüğün ve rahatlığın tadını çıkarmayacak kadar ince bir şekilde çalışıyor. Arabirim tasarımcıları olarak, işimiz mümkün olan en doğru bilgiyi mümkün olan en iyi zaman ve yerde sunmaktır “diye açıklıyor BMW Group’daki Kullanıcı Deneyimi Yöneticisi Holger Hampf.

Vizör – doğru zamanda doğru bilgi

Binici ile motosiklet arasındaki bilgi değişimi büyük oranda siper vasıtasıyla gerçekleşir. Bu, esas itibariyle, kullanıcının görme alanı boyunca uzanan bir çift veri gözlüğünden oluşur. Rüzgar korumasının yanı sıra, belirlenen dört gösterim alanından birinde ilgili verileri gösterir. Bunlar sürücünün göz hareketleri tarafından kontrol edilir: görünen içeriği değiştirir veya yukarıdan bakarsanız, düz bir şekilde bakmak, bilgiyi tamamen kapatır ve biniciyi motosiklet deneyimine daha da odaklanmaya bırakır. Bilgiler sadece isteğe bağlı olarak siperlik verilir veya sürücüye harekete geçilmesi gerektiği bildirir.

“Motosiklet çevredeki tüm veri bağlantılarına ve arka planda çalışan bir dizi akıllı sisteme sahip. Dolayısıyla, tam olarak ne olduğunu biliyor. Topladığı verileri harmanlayarak, ideal hatları ve bankacılık açılarını önerebilir veya Binicileri önceden tehlikeler diye uyarıyor, “diye devam ediyor Hampf. Çizgiler ve açıları önerirken, Dijital Eşlik, görüş alanının alttaki üçte birinde, iki yatay çizginin dışa doğru uzandığı yukarı doğru üçgenle temsil edilir. Bir uçak kokpitindeki ekran gibi bu sembol de geçerli banking açısını ve ideal hatları belirtir. Motosiklet mevcut konumu önerilmiş olanla uyuşmuyorsa, sürücü bunu gerektiği gibi düzeltebilir. Eğer çok geç yanıt verirse veya hiç cevap vermezse, motosiklet kendiliğinden düzelir. Dijital Companion’un tavsiyesi, acemilerin yalnızca motosiklet ve sürüşte neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmakla kalmazlar. Ayrıca tecrübeli sürücüleri kendilerine meydan okumalarına ve sürekli olarak becerilerini geliştirmelerine imkân vererek destekler.

Yukarıya bakmak, sürücünün arkasındaki yolda neler olduğunu görmek için vizördeki arka görüş fonksiyonunu etkinleştirir. Gözleri normal seviyelere indirmek, sürücünün parmağını gösterecek şekilde bir seçeneği belirleyebileceği bir menü açar. Daha aşağıya bakmak, binicinin seçtiği rotayı gösteren harita görünümünü açar.

Akıllı. Aktif. Esnek – binici ekipmanı

BMW Motorrad VISION NEXT 100’e eşlik eden binici vites, benzersiz genel tecrübenin ayrılmaz bir parçasıdır. Klasik siyah beyaz renkte havadar takım, özgürlük duygusunu geliştirir ve moda ifadesi ve hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Koşullara bağlı olarak, kullanıcıyı ısıtır veya soğutur. Göğüsteki çapraz fermuar, geleneksel motosiklet giysilerini anımsatırken, takımın ve ayakkabıların esnek, bandajlı yapısı insan vücudunun kas bölgelerinden esinlenir ve gerektiğinde vücut desteği ve kabartma sağlar.

Daha yüksek hızlarda, boyun bölümü şişerek üst vertebra için ekstra destek sağlamakta ve genel konforu arttırmaktadır. Değişken açıklıklar ek havalandırma sunar. Bununla birlikte, günümüzdeki takım elbiselerinin aksine, BMW Motorrad VISION NEXT 100’in sürücüleri için fütüristik kıyafet hiçbir güvenlik özellikleri sunmuyor çünkü motosikletin akıllı destek sistemleri onları gereksiz yapıyor. Bunun yerine, takımdaki sensörler, kullanıcının nabız atış hızı ve vücut sıcaklığını takip eder ve doğru seviyede ısı veya soğuk verir. Takım ayrıca, kollardaki ve bacaklardaki titreşim unsurları aracılığıyla gezinme talimatları sunar ve bankacılık açısı kritik olduğunda biniciyi uyarır. Binici ve makine, her zamankinden daha yoğun binme deneyimi sunmak için tek bir fonksiyonel birim oluşturur. Edgar Heinrich özetliyor: ”

Mutlaka Okuyun  BMW C 400 X, 2020

Çerçeve üçgen – klasik bir simge yeniden keşfedildi

BMW Motorrad VISION NEXT 100’ün siyah çerçeve üçgeni 1923’te yapılan ilk BMW motosiklet R32’ye kasıtlı olarak atıf yapar. Vizyon motosikletinde ön ve arka bağlantılı fonksiyonel bir heykel oluşturmak üzere yeniden yorumlandı. Dinamik süpürme ile tekerlekler. Yataklar ve mafsallar hiçbir yerde görülememektedir; Bunun yerine çerçeve tek bir entegre bütün olarak görünür.

Yan taraftan bakıldığında, BMW Motorrad VISION NEXT 100 çerçevesi, çırılçıplak bir motosikletin karakteristik özelliklerini, eşleştirmek için ergonomiyle ve roadster konumundaki bir koltukla ödünç veriyor. Zeki yüzey düzenlemesi, biniciyi rüzgar ve hava koşullarından tam bir kaplama kadar etkili bir şekilde korur. Çerçevenin yüzeyi mat siyah tekstilde, ipeksi parlaklığında ve karakteristik formları vurgulayan ince çizgilerle kaplıdır ve bu klasik BMW detayının çağdaş bir yeniden yorumlamasını temsil eder. Karanlık çerçeve üzerinde BMW logosu en iyi şekilde görüntülenir. Sürüş sırasında tanıdık mavi ve beyaz renklerle aydınlatılır.

Flexframe – çerçeve destekli direksiyon

Flexframe, BMW Motorrad VISION NEXT 100’ün önünden arka tekerleğe kadar uzanan tek bir entegre bir bütün olarak görünür. Esnek olması, motosikletin günümüz motosikletlerinde bulunan çeşitli eklemler olmadan motosikletin yönlendirilmesini sağlar. Tutma çubuğunun döndürülmesi, motosikletin yönünü değiştirerek tüm çerçeveyi ayarlar. Yöneltmek için gereken güç miktarı duruma bağlıdır: Durduğunda, Flexframe hafif bir direksiyon sağlarken yüksek hızlarda çok katıdır.

Powertrain – BMW boxer motorundan esinlenerek

Üçgen çerçevenin ortasında bir stil özelliği ve tarihi hatırlatma oturuyor: güç birimi. Geleneksel BMW boks motorunun imajında ​​tasarlanmış ve yaratılmıştır, aslında sıfır emisyonlu tahrik birimi içerir. Dış görünüşü koşullara bağlı olarak değişir: motosiklet dinlenirken, güç ünitesi kompakttır, yalnızca motosiklet devreye girdiğinde dışa doğru uzanır, aerodinamiği arttırır ve biniciyi elemanlardan korumak için. Cilalı alüminyum kaplaması bu bileşenin üstün kalitesini teyit eder.

Minimalist form, azami ayrıntı kalitesi

İnce görünümlü BMW Motorrad VISION NEXT 100, niteliklerini bir sürüş makinesi olarak açıkça ifade etmektedir. Ön tasarım minimalist ve yüksek kaliteli ayrıntılarla zenginleştirilmiştir. Ön tekerleğin üstündeki çerçeveye entegre edilmiş olan, gündüz çalışan ışığı oluşturan iki dikey konumlandırılmış U-şekilli eleman içeren büyük bir metal reflektördür. Aynı zamanda bir rüzgar saptırıcısı gibi davranır ve küçük, entegre ön cam ile birleşince hava akışlarını optimize etmeye yardımcı olur.

Koltuk, üst çerçeve örtüsü ve kanatlar gibi gövde elemanları karbondan yapılmıştır.

Koltuk kabuğunun altında, iki güzel, kırmızı, aydınlatılmış şerit, arka far ve göstergeleri oluşturuyor – günümüz BMW Motorrad motosikletlerinde arka farların tipik C çift c formunu yakalamak – ancak yeni, fütüristik bir bükülme ile.

Sönümleme, değişken sırt eğimi zemin koşullarına uyacak şekilde aktif olarak ayarlanan ve her durumda mümkün olan en iyi kavramayı sağlayan lastikler tarafından sağlanmaktadır.

Dijital Çağda Analog Öğeler

Genel olarak, görüntüler, kablolar ve düğmeler, BMW Motorrad VISION NEXT 100’de nadir bulunan bir manzara. Fakat açık formlarının ortasında hemen ortaya çıkan bir unsur var: Tutma çubuğunun sağ ucundaki kırmızı bir rock-switch. Bu açıkça mekanik eleman, gaz kolunu engelliyor veya bırakıyor hemde orijinal motosiklet sürüşünün analog günlerine saygı duyuyor.

Yorum Ekle
Etiketler: , ,

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları