2 bin motosiklet gözler önünde çürüdü

milli-servet

Yıllardır sahiplerini bekliyorlar ama alınmıyor.

Trafikten men edilen, herhangi bir ceza sebebiyle otoparka çekilen araçlar, yıllardır çürümeye yüz tutmuş halde bekliyor.

Kocaeli’deki yediemin otoparkında da binlerce motosiklet terk edildi. 2009 yılından bu yana sahibini bekleyen motosikletler, yıllar içerisinde hem değer kaybetti hem de çürümeye yüz tuttu.

milli-servet-curuyor
milli-servet-curuyor

MİLLİ SERVET YATIYOR
2009 yılından bu yana yediemin otopark işletmeciliği yaptığını söyleyen Murathan Bostan, “Faaliyete başladığımız günden bugüne otoparkımızda bulunan motosiklet sayısı bin 500’ü aşmış durumda. Bu durumdan biz yediemin otopark işletmecileri olarak şikayetçiyiz. Vatandaşlara kazandıramadığımız gibi devletimizde bu araçlardan hiçbir şekilde gelir elde edemiyor. Burada milli servet yatmakta, gelen motosiklet otoparkımıza bırakılıp terk edilmiş durumda. Motosiklet sahipleri motosikletinin peşine düşmüyor.

milli-servet-kocaeli

Bu motosiklet bizimde yerimizi işgal ediyor. Bu durumun bir an önce bir açıklığa kavuşması gerekiyor. Ayrıca bu araçlar bizim otoparkımıza trafik ekipleri tarafından bağlanırken 6 ay sonunda satışa çıkarılabilecek şekilde men ediliyor. Bunlar men tutaklarında yazılmış ve beyan edilmiştir” ifadelerini kullandı.

milli-servet-kocaeli
milli-servet-kocaeli

 

Kaynak: Kocaeli Gazetesi

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok