Yeni çıkan motosikletler neden Türkiye’ye geç geliyor

0
845

KTM Super Duke 1290 çıkalı çok olmuştu, bir çok yerde reklamını gördüm. Ama bizim caddelere bir türlü düşmedi. Satışa çıkamadı bir türlü. Ülkemize has bir özelliten sanırım getiren abiler çok fazla önemsemiyorlar gibi geliyor.

Özel versiyonu yapılmış special edition, adamlar içine sele, manet, jant, akropoviç egzoz bile dahil etmişler ama bu versiyon Türkiye’de var mı yok mu belli değil.

Çıkacak, çıktı, çıkmak üzere, reklam ağını kısıtlı tuttukları için sanırım bir türlü duyulmuyor, 1 yıl sonra duyuyoruz Türkiye’de satıldı ve bitti deniliyor.

Ne zaman getirdiniz, kaç tane getirdinizde bitti. 20 tane getirip bitti demek olmuyor.

1290 Super Duke GT’de ise Uzun ön cam, grenaj gibi yenilikler var ama iki versiyon içinde herhangi biri gelse artık bu geldi bunu alalım diyerek alacağız.

Bu yazdıklarımı yakınma olarak almayın, Honda, Kawasaki’de böyle sanki bu ülkede meraklısı yokmuş gibi davranılıyor. Ya da getiren firmalar bu işi ilk işleri olarak benimsemiyorlar.

Örnek Suzuki, geliyor mu, satılıyor mu, firma nerede kaç tane servis var, nasıl servisler. Yeni makinalara nereden bakabiliriz belli bile değil. Tam bir karmaşa hakim.

Neyse ben KTM tarafındayım işin. KTM 1290 benim ilk gördüğümde en sevdiğim motorlardan biri, sürüş modlarının olacağını duyduğumdan beri merakla bekliyorum. Motorcycle.com’da uzun zamandır inceliyorum ve bekliyorum.

İsterseniz supersport muş gibi kullanabiliyorsunuz. ABS’yi kapatabiliyorsunuz. Yokuş kalkış destek sistemi bile var.

Var evet her şey 4×4’lük bir makina ama daha yeni geliyor. Neyse uzatmadan beklediğime deydi mi hayır deymedi çünkü gidip BMW 1200GS aldım.

Sabri Doğutan

iyi pazarlar hepinize

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here