Üretme Tutkunuzu Besleyecek Portatif CNC Tezgahı

1
535

Yakında kendi tasarım motorumuzu yapmaya başlamak için yararlanabileceğimiz yenilikçi bir portatif CNC tezgahı.

Evlerimizin içine 3B yazıcıların girmeye başlamasıyla birlikte içimize bir üretme ve bir yaratma isteği bulunan herkesin kendi ihtiyaçlarına göre farklı ürünleri yazıcısından çıkarmaya başlayacak.

Yukarıdaki basitmiş gibi görünen ama işe girişince biraz daha zorlanacağınız video’yu seyrettiyseniz zorlukları kadar kolaylıklarının da farkına varmışsınızdır. Bazıları projeleri için baskı yaparken kimileri evde bozulan eşyaların onarımını yapmak için kullancağı 3B yazıcılar hayatımızda çok fazla yer kaplayacak.

CNC (bilgisayar sayımlı yönetim) tezgahları da özellikle kesim işlerinde büyük kolaylık sağlıyor. Motosiklet için parçalarda üretebileceğimiz bu kullanışlı tezgah hata payını azaltmak için her olanağı sağlıyor. Ahşap, karbon fiber gibi çeşitli malzemeler tasarlanana uygun şekilde kesilebiliyor ve vidasız şekilde monte edilebilecek şekilde tasarlanabiliyor.

San Francisco merkezli girişim Shaper Origin, CNC tezgahlarının bu kolaylığını portatif bir forma sokmuş. Kesim yapılacak malzemelenin büyüklüğü ne olursa olsun özel bantlarla kesim rotaları belirleniyor ve Shaper Origin anında sanal bir harita çıkartarak işi kolaylaştırıyor.

Böylece siz minik hareketlerle kesim yaparken Shaper Origin de sürekli olarak rotayı doğruluyor ve hata yapmanızı engelliyor. Eğer yanlış tarafa hamle yaparsanız da anında duruyor.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here