Sarı Öfke, bugün Uber yarın Scotty’e sıçrayacak

1
1956

2 haftalık bir sürede olay sosyal medya’da günün konusu olarak kalmaya devam ettiriliyor. Bir kısım taksicilerin saldırıda bulunduğu diğer kısmın ise bunu yalanladığı bir ortam oluştu. Yakında kavganın sonuçlarının zararlarını iki tarafında göreceği kesin gibi görünüyor. Bazıları ise Uber bunu reklam için yapıyor deniliyor.

Uber kullanıcıları taksicilerden şikayetçi ve onların davranış şekillerini sevmediklerinden Uber tarafında olduklarını belirten açıklamalar yapıyor. Uber firması ise kendini biz vergimizi ödüyoruz ve yanlış bir uygulama yapmıyoruz diye savunuyor.

Bu olayların, Motorcular için önemli bir uygulama ve taşıma uygulaması olan Scotty’e sıçraması ise an meselesi. Konu aydınlığa kavuşmazsa ve önü alınmazsa olacaklar belli.

Sadece bir duyumdan söz ederek bu saldırının Scotty’e sıçrayabileceğini tahmin ettiğimizi belirtmek isterim.

Bugün scotty grubuna gelen bir mesaj ise şöyle

Kadıköy’e çağırılan bir scotty sürücüsü, birkaç arkadaşını daha getir yanında tek kart ile ödeyeceğiz şeklinde bir çağrı alıyor ve gittiği yerde birkaç taksicinin toplandığını görünce durumdan şüphelenip, hiç durmadan yoluna devam ettiğini bildirdi.

Durum şimdilik sadece bir duyumdan ibaret olduğu için bunu bir olaymış gibi genişletmek istemiyoruz.

Ama yeni bir yasa çıkarsa ve durum netleşirse, sanıyorum herkes daha huzurlu şekilde işlerini yapmaya dönecekler.

Sarı öfke denmesinin sebebine gelelim. Sanırım bu çıkan olaylardan dolayı taksicilerin üzerine yüklenmiş bir sosyal medya sözü. Önümüzdeki günlerde taksi vs uber ya da scotty ile taşımanın ne olacağı belli olacaktır.

iyi sürüşler

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here