Rize-Trabzon yolu Toni Braxton, Un-Break My Heart

1
828
toni-braxton
toni-braxton

Rize-Trabzon yolunda BMW 1200 GS ile yağmurlu günün tadını çıkartırcasına seyahatim esnasında, Karadeniz sahil yolunda küçük bir kaplumbağa ile akraba olma derecesinde kazaya karışacakken Toni Braxton’un söylediği Un-Break My Heart isimli klibindeki dikkatsiz motor kazası gözümün önüne geldi.

Rize-Trabzon yolu Toni Braxton, Un-Break My Heart, (kaza klibin başında)

Son anda imdadıma yetişen motor freni, kaplumbağa ile vedalaşmamı sağlarken, şehir merkeziden sonra merak ettiğim tarihi Sümela Manastırı, yol olarak ulaşılması bir hayli zorlu olsa da, Manastırın o büyülü kral yolu denebilecek nitelikteki karmaşık ve yılanımsı dolanışı, sizi biraz zorlayacaktır.

sumela manastırı
sumela manastırı

Önünden geçen akarsuyun kulaklarınızı, etrafındaki yeşilin de gözlerinizi dinlendirmesi, huzurun sembolü olsa gerek. Trabzon’da Sümela Manastırından sonra görebileceğiniz en anlamlı yerlerden biri de Ayasofya kilisesidir. Bu bahsettiğim Ayasofyayı, İstanbul’daki Ayasofya ile karıştırmayın lütfen.

Trabzon-Rize
Trabzon-Rize

Trabzon’da hemen hemen her semt ve sokak, bir çok yönü ile İstanbul’a benzerlik gösterdiği için Trabzon Ayasofya’sı da isim olarak benzerlik göstermesi şaşırtıcı. Trabzon kıyı kenarlarından tarihi Ganita’yı da görmeden, Boztepe’de dağa yaslanmış bulutların eşliğinde kömür çayınızı yudumlamadan geçmeyin.

ganita
ganita
ganita
ganita

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here