Motora sol şerit yasak denilip kazayı umursamadılar

1
1246

Motorail gezginler grubundan bir arkadaşın başına gelenler; olduğu gibi aktarıyorum .

Derler ki bir dayın olacak; adam arkadan vuruyor ama birilerini tanıdığı için polis tutanak tutmuyor.

Osmanbeyden taksime giden yolda 10 km hızla giderken haliyle trafik, arkadaki adam bana “ dalmışım yea” diyerekten bana vurup , beni yandaki otobüsün tekerleğine doğru düşürüyor.

O sırada olay yerinde bulunan asayiş araçları kenara çekmemizi söyledi. .Araçları kenara çektik. Sonra adam beni ikna etmeye çalışıp para teklif etti. Ben de ısrarla trafik çağırıp tutanak moduna girdim. Gelen trafik polisine “ tutamadı düşürdü” diyerek beni suçlu çıkarmaya çalştı. Sonra birkaç isim sayarak polise ben bunları bunları tanıyorum dedi.

Bu nedenle polis geri vites yaptı. Ehliyetsizlikten ceza yedi ama polis motora baktı “ motorun arkada hasar yok , araçta da darbe yok” dedi . Çektiğim resme bakarak bu adam sana vurmamış dedi.

Adamın araması varmış tutuklandı, adam “sana dava açacağım” diyerek asayiş otosuna bindi. Sonuç kırılan manet, muhtemel yamulan jant, darbe alan yamulan gidon.

Mobeseye bakmış güya polis, siz kameranın açısında değilsiniz dedi. “Hasarınız önceeden olmuş siz resimde şerit dışına düşmüşsünüz zaten motosiklete sol şerit yasak “deyip konuyu kapadılar. Mal gibi kaldım.

Gönderen Cüneyt

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here