Motora gönlünü kaptıran insanlar

3
2052
motorcu aşkı

Kişisel ve Toplumsal Arasında Bir Tutku: Motor Sevgisi

Bilhassa otomobil sektörü alanında son on beş yılda gelişen “piyasa” koşulları, kendi kurumlarını, aktörlerini, trendlerini yarattı. Bu, kişinin çalışmasını, arzularını ve yıllarca süren oto çalışmalarını hafıza, mekan kavramları üzerine inşa etti. Bu sayede hem toplumsal olan hem de kişisel olan tutku birarada toplandı ve anlamsal bir birlik kazandı.

aşık kros motorcular

Dolayısıyla 2000’li yılların başında bugün alternatif diyebileceğimiz oluşumlar, mekanlar, inisiyatifler ve ağlar varken, bu yapı gittikçe daha ticari bir yapıya doğru evrildi. Bu koşullar altında kişinin kişisel tutkularından çok toplumsal tutkuları çalışmada ön plana çıkmaya başladı. Peki, bu noktada her tutkusunu icraata döken birey tutkularından bir adım uzaklaşmış mı olur?

motorcu çiftler tutku

Misal motor tutkusu olan bir birey bu tutkusunu mali yatırımlara dönüştürdüğünde tutkularından yola çıkarak hareket etmiş olur fakat işi mali durumlara döktüğünde artık çeşitli hesaplamalar boyutuna dahil olacağından ötürü tutkuları daima çalışmalarının gerisinde kalacaktır. Son zamanlar motor yatırımcılarına baktığımızda bu sorunla sıklıkla karşılaşmaktayız.

motorcu sevgililer

Motora gönlünü kaptıran insanlar

Bir zamanlar motora deli gibi gönlünü kaptıran insanların motor satışına başladığı andan itibaren bu deli tutkularının ortadan kalktığını gözlemlemekteyiz. Nitekim bu tip durumlarda oluşum göstermekte olan piyasa koşulları aynı zamanda içerisinde bulunan kentsel koşullar dahilinde alternatif yatırım düzeneği oluşturmaktadır.

kros motor sevdası

Evet, fark ettiyseniz aracısız var olabilmek, tutku üretiminde devam etmek için her zaman çaba ve direnç gerekiyor. Her ne kadar bugün bunun dışında durabilmek mümkün görünmese de imkansız değil. Nitekim bir zincirin parçası olmak tamamen o parçaların zinciri haline gelmek değildir. Bu tip durumlar motor satıcılarının %50 kısımlık bir diliminde yer alsa da bu tip durumlar konforlu ve kolay bir süreç değildir.

motor sevgisi

Pek tabii, bu türe durumların tam tersine çevrilmesi de mümkün olan koşulların altındadır. Zira tutkunun güçlü yanlarından birinin de bu durum olduğunu düşünüyorum. Bu durumda bilhassa motor satış mekanlarını düşünürsek aslında elimizde bahsini açmak için çok da alternatif yok. Sonuçta hem satış mekanı hem de satışın içerisinde yer aldığı zaman dilimi tutkularımıza ev sahipliği yapmak için uygundur.

Facebook Yorumları

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here