Motor Sürmek Sadece Eğlence Değil, Ya Nedir

1
1348
motor sürmek
motor sürmek

Motosiklet sürmek demek sadece zevk almak, eğlenmek için değildir. Sürücünün dönüştüğü bir süreçti motosiklet. Artık yavaş yavaş gelişimimizin oturmaya başladığı, akıl üreten planlama yapan tarafımızın geliştiği dönemlerdeyiz. Hayatımız içerisinde yapmış olduklarımızla sürekli bir devinim ve değişim gösteren sürecin içerisindeyiz.

Motor Sürmek Sadece Eğlence Değil, Ya Nedir

Önemli olan bu süreç içerisinde bizim yaptıklarımızla bütünleşen şeylerden bağımızı koparmamak. Peki, bu şeyler ne olabilir? Misal bir müzisyen için kullandığı aleti çalmak, bir yazar için kalemi, daktilosu, bir aşçı için yemek malzemeleri v.b., bunlar bu şekilde sıralanıp gider. Tüm bunlar arasında motorun hayatımızdaki yeri nedir? Ya da bisikletin? Eğlence, spor? Hangisi?

Moto_Guzzi_Norge_GT8

Bunun cevabı bu tür araçları kullananların amaçlarına göre değişim göstermektedir. Fakat gözlemlediğimiz ve deneyimlediğimiz kadarıyla kimi zaman motor taşıtları birer eğlence aracı olmanın ötesine geçiyor. Sürücüsüyle bütünleşiyor.

Her ne kadar bunun sayısı günümüzde sıklıkla pek rastladığımız bir şey olmasa da motor kullanmanın her zaman eğlenmek için olmadığını vurgulamak isteriz. Zira motor taşıtı kullanan bir birey kendi içerisinde artık yavaş yavaş gelişiminin oturmaya başladığı, akıl üreten, planlama yapan tarafın geliştiği dönemler içerisindedir. Dolayısıyla böyle bir kişinin de artık zevklerinin, eğlence duyma anlayışının gelişim göstermesi gerekir.

KTM_RC8_R_2011

Bu noktada motor kullanımında temellendirilen ‘sadece eğlence için sürme’ anlayışı tamamen yanlıştır. Her ne kadar başlangıç satın alınan ilk motor kişide bir eğlenme arzusuyla hareket geçse de gözden kaçmaması gerekir ki zamanla sürücüyle bütünleşen motor bir yerden sonra sürücünün aile fertlerinin yanında yer alır.

Bu da eğlence anlayışının artık üst noktalarıdır. Buradan eğlenmeden ziyade artık sevgi, duygusal bir bağ hakimdir motora karşı. Bu durum kimilerinde daha ilk motolarını alırken ortaya çıkar kimilerinde ise motor kullanımına başladıktan bir süre sonra. Burada önemli olan neyden keyif aldığınızı biraz test ederek onu görmeniz gerektiğidir.

KTM_450_EXC_2012

Zira motor sürüşlerinden keyif almak aynı zamanda ona karşı duyulan sevgiye işarettir. Bu da kendimizi tanımanın yolundan geçeri. Bir yolculuk bu. Motorla kendinizi tanıma yolculuğu. Sevgi ve keyif alma bu yolculuğun çok başında, önde olanı.

Facebook Yorumları

1 Yorum

  1. Eğlencenin de yanında bir hayat tarzıdır insanın hayata bakışını değiştiriyor. Bir de hayata karşı tepki olarak da görülebilir. Çok güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık böyle bir şeyi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here