Motosiklet kıyafeti benden seçimi nasıl olmalıdır?

3
1854
Motosiklet kıyafeti
Motosiklet kıyafeti
motosiklet montu
motosiklet montu

Motosiklet kıyafeti

Mont bedeni santimetre cinsinden göğüs ölçüsüne göre belirlemeniz gerekmektedir. Kıyafetin hareketi engellenmeyecek şekilde vücuda tam oturması gerektiğini söylemekte fayda var. Yağmurlu ve soğuk havada kullanım sırasında içe kalın kıyafet giyebilmek için ceketinizin içerisinde boşluk olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

motosiklet pantolonu
motosiklet pantolonu

Pantolon bedenini farklı ölçme kriterleri ile belirlemeniz gerekmektedir. Değerler santimetre cinsinden değerlendirilmektedir. Deri ya da kumaş pantolon seçerken üzerinize tam oturmasına ve hareket kabiliyetinizi engellememesine dikkat etmeniz gereken konulardan biridir. Eldiven bedeni avuç içinin en geniş kısmının ölçüsüne göre belirlenen bir durumdur.

Yaz ve kış döneminde kullanılan eldivenler mevsim nedeniyle farklılıklar gösterdiği için yazın ve kışın farklı hava şartlarına göre eldiven kullanmanızda fayda olduğunu söylemek gerekmektedir. Seçimizi yaparken yazlık eldivenleriniz hafif ancak maximum his ve esnemeye izin verecek kadar sıkı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

motosiklet eldiveni
motosiklet eldiveni

Kışlık eldivenleriniz ise su geçirmez ve aynı zamanda sıcak tutabilmek için biraz büyük olmalıdır ki içine hava girebilsin ellerinizin terlememesine yardımcı olsun. Ancak eldeki hissi kaybetmemeli ve kolayca elden çıkmayan cinsten bir eldiven tercihinde bulunabilirsiniz. Kask bedeninizi, başınızın alın kısmını yatay olarak çepeçevre ölçerek belirlemeniz gerekir.

kask-ls2
kask-ls2

Kaşınızın yaklaşık 1 cm üzerinden başlayıp kulak üst hizasından başın arkasındaki çıkıntılı kısmın üzerinden ilerleyerek diğer kulağınızın üstünden başlangıç noktasına ulaşarak başınızın çevresini ölçmeniz başınızın kask ölçüsünü ortaya çıkaracaktır. Kask ilk taktığınızda başınıza tam oturduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Facebook Yorumları

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here