Husqvarna 1301 nasıldır

0
1904

KTM’s 1290 Super Duke R modeline sıkı bir çelme takan Husqvarna 1301 için ilk önce 2017’yi beklemek gerekiyor.

Ama KTM’nin aile şirketi nasıl oldu da bu kararı verdi anlamış değilim. Belki rakip belki strateji ama %90 strateji ama hatamı değil mi göreceğiz. Türkiye’de satış patlaması beklenmesede ayağının tekini kapıdan içeri sokan bir model Husqvarna.

Husqvarna 1301

Polonyalı amca adını hatırlatan marka adı ile Spormoto bu tahtı TÜrkiye’de ele geçirdi. KTM satışları ile iyi bir hedef tutturan firma asıl satışlarını artıran KTM ile kardeş şirketinde modellerini satacak. Ama dediğimiz gibi Husqvarna için 2017’yi bekleyeceğiz.

Kısaca motosikletten bahsetmek gerekirse 1301 Husqvarna bir dehşet ama oturuş pozisyonu ve kol tutuş eğimi hakkında tam bir “evet bu çok iyi” diyeceğimiz bir model değil. V-Twin motoru ile sizi uçuracağı kesin ama gövdenin yukarı doğru yüksek hızlarda vereceği rüzgarın sizi geriye doğru iterken kollarınıza daha fazla güç vermeniz gerekeceği ve bunun sallantı sorununa yol açacağını düşünüyoruz. Ama bunu test etmeden anlayamayacağımız için bu sadece bir düşünce.

Artçıya ve bagaja yer bırakmayan tasarımı ile güç var seyahatte zorluk çekeceğiniz bir gösteriş motoru görüntüsünde. Cafe racer’ların yeni moda ruhuna benzeyen ama spor özelliklerini geride bırakmayan özgür ruhlu bir yapıya sahip.

Özellikleri ve sürüş izlenimleri ortaya çıktıkça herşey daha netliğe ulaşacaktır.

 

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here