Fethiye Enduro Heyecanına Hazır

0
482
fethiye motokros
fethiye motokros

Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 1. Ayak yarışı Muğla’nın Fethiye ilçesinde 28-29 Mart tarihlerinde yapılacak.

2015 enduro sezonu, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde yapılacak Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı ile açılacak. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle Fethiye Orman Spor Kulübü’nün organize ettiği Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı 28-29 Mart’ta Esenköy mevkiindeki Akdeniz Off-Road Park’ta iki gün sürecek. Üç test etabının yer aldığı Fethiye’de yarışı, heyecan dolu mücadelelere ev sahipliği yapacak.

Fethiye Enduro Heyecanına Hazır

Fethiye Orman Spor Kulübü, hazırladığı zorlu ekstrem ve MX etabı ile orta sertlikteki enduro etaplarıyla hem yarışçılara hem de izleyicilere keyifli anlar yaşatacak. Altı ayrı kategoride farklı gruplarda koşulacak Enduro Şampiyonası’na Türkiye genelinden yaklaşık 200’e yakın yarışçının katılması bekleniyor.

Yarışseverler, 28 Mart Cumartesi günü Ekstrem testte yapılacak sıralama turlarının müthiş heyecanına ortak olurken, 28 Mart Pazar günü ise Kros, Ekstrem ve Enduro testleri ile gün boyu yarışçıların büyük çekişmesine şahit olacak. 30 km uzunluğundaki parkuru sporcular 3 kez turlayacak.

400.000 m2’lik alana yerleştirilmiş Akdeniz Off Road Park; içerisinde 3.5 Km’lik uluslararası standartlarda MX parkurunu ve extrem parkurunu bulundurmakta olup, izleyicilerin hem MX hem de enduroyu aynı anda izlemelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca içerisinde yeme içme stantları, otopark, bay-bayan ve engelli tuvaleti, şehir içi ulaşımı için dolmuş durağı, çadır ve karavanı ile gelenler için elektrik imkânını da bulundurmaktadır.

PROTOKOL PROGRAMI

28 MART CUMARTESİ
SAAT 12:00 YARIŞ BRİFİNGİ FETHİYE KÜLTÜR MERKEZİ
SAAT 12:30 TANITIM STARTI FETHİYE KÜLTÜR MERKEZİ ÖNÜ
SAAT 14:30 SIRALAMA TURLARI YARIŞ ALANI EKSTREM TEST PARKURU

29 MART PAZAR
SAAT 10:00 YARIŞ STARTI ( Akdeniz Offroad Park )
SAAT 16:00 ÖDÜL TÖRENİ PADOK Alanı ( Akdeniz Offroad Park )

1. AYAK YARIŞ EK KURALLARI için tıklayın.

Kaynak: TMF

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here