Emok Nedir?

1
830

EMOK, (Enduro Motosiklet Kulübü Derneği), resmi statüsüye sahip, tüm motosikletseverleri bir araya getirmek için çaba sarfeden bir dernektir.

emok festivali

EMOK; Türkiye`de

– motosiklet bilincini geliştirmek,

– güvenli sürüş eğitimleri düzenlemek ve eğitimlerin yaygınlaşmasında çaba sarfetmek,

– motosiklet binicilerinin haklarını korumak ve geliştirmek,

– kültür, coğrafya, doğa bilincini geliştirmek,

– yarış organizasyonları düzenlemek ve

– yabancı motosiklet dostları ile ilişkilerin geliştirilmesi amaçları ile çalışmalar yürütüyor.

emok festivali

EMOK, 2002 Nisan ayında Yunanistan`dan davet ettiği kalabalık bir motosikletli grubunu İstanbul`da ağırladı. Bu etkinlik, o tarihe kadar Yunanistan`dan toplu olarak yurt dışına yapılan en kalabalık motosiklet gezisi oldu ve her iki ülkenin basınında geniş yankı buldu.

EMOK, her yıl düzenlediği Motosiklet Festivali`nin yedincisini, 2008 Temmuz ayında binin üzerinde motosikletsever, sektörün ileri gelen firmaları, diğer kulüp ve grupların katılımıyla Bilecik, Pazaryeri`nde organize etti.

EMOK, Türkiye şampiyonalarına puan veren yarışlar organize etmektedir. İstanbul, Şile`de her yıl organize edilen enduro yarışı kalitesiyle örnek gösterilmektedir.

EMOK ülkemizi gerçekten tanımaya yönelik geziler ve etkinlikler düzenlemekte, motosiklet haklarının savunulmasına yönelik faaliyetlere ve her türlü eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına önem vermektedir.

EMOK, ADAC standartlarında, sertifikalı güvenli sürüş eğitim seminer faaliyetleri yürütmektedir. Motosiklet Güvenlik ve Hakimiyet Semineri (MGH), Teori, ilk yardım eğitimleri yanında gözlemli sürüş gezileri düzenlemektedir.

EMOK, motosikletçi haklarının savunulması amacıyla da etkinlikler düzenliyor. Karayolları geçiş ücretlerinde motosikletler alehine yapılan değişikliğe karşı çıkmış, avukat üyeleri aracılığı ile konuyu yargıya taşımış ve sonuç almıştır. EMOK, güvenli olmayan motosiklet hız sınırları ile ilgili girişimlerde bulunmuştur. Yol bariyerleri ve karayollarımızdaki türlü tehlikeler hakkında girişimler için hazırlık yapılmaktadır.

EMOK, 2007 Ekim ayından itibaren FEMA – Avrupa Motosiklet Birlikleri Federasyonu`nun asil üyesidir.

EMOK`un yürüttüğü çalışmalara, sponsor veya bağış yaparak destek olabilirsiniz.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here