Eğlence Aracı Olarak Görünen Motor Sürme

1
1447

original
Bildiğiniz üzere motosiklet deyince aklımıza ya onu sürüş anında alınan haz veyahu bir yerden başka bir yere giderken onu sadece vasıta olarak kullandığımız şeyler gelir. Motosiklet sürmek demek sadece zevk almak, eğlenmek için değildir. Sürücünün dönüştüğü bir aşamadır motosiklet. Artık yavaş yavaş gelişimimizin oturmaya başladığı, akıl üreten planlama yapan tarafımızın geliştiği dönemlerdeyiz.

Hayatımız içerisinde yapmış olduklarımızla sürekli bir devinim ve değişim gösteren sürecin içerisindeyiz. Önemli olan bu süreç içerisinde bizim yaptıklarımızla bütünleşen şeylerden bağımızı koparmamak. Gözlemlerimiz ve denyeimlerimizden yola çıkarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki kimi zaman motor taşıtları birer eğlence aracı olmanın ötesine geçiyor. Sürücüsüyle bütünleşiyor. Her ne kadar bunun sayısı günümüzde sıklıkla pek rastladığımız bir şey olmasa da motor kullanmanın her zaman eğlenmek için olmadığını vurgulamak isteriz.

Zira motor taşıtı kullanan bir birey kendi içerisinde artık yavaş yavaş gelişiminin oturmaya başladığı, akıl üreten, planlama yapan tarafın geliştiği dönemler içerisindedir. Dolayısıyla böyle bir kişinin de artık zevklerinin, eğlence duyma anlayışının gelişim göstermesi gerekir. Bu noktada motor kullanımında temellendirilen ‘sadece eğlence için sürme’ anlayışı tamamen yanlıştır. Her ne kadar başlangıç satın alınan ilk motor kişide bir eğlenme arzusuyla hareket geçse de gözden kaçmaması gerekir ki zamanla sürücüyle bütünleşen motor bir yerden sonra sürücünün aile fertlerinin yanında yer alır. Bu da eğlence anlayışının artık üst noktalarıdır.

Buradan eğlenmeden ziyade artık sevgi, duygusal bir bağ hakimdir motora karşı. Bu durum kimilerinde daha ilk motorlarını alırken ortaya çıkar kimilerinde ise motor kullanımına başladıktan bir süre sonra. Burada önemli olan neyden keyif aldığınızı biraz test ederek onu görmeniz gerektiğidir. Zira motor sürüşlerinden keyif almak aynı zamanda ona karşı duyulan sevgiye işarettir. Bu da kendimizi tanımanın yolundan geçeri. Bir yolculuk bu. Her ne kadar kimi zaman bu yolculuğun başlangıcı belli zorluk aşamalarından geçiyor olsa da bu noktada önemli olanın motor sürüşünün size verdiği ve hissettirdiği ayrıcalık duygusu.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here