Dünyaca ünlü “Playa Escondida”

0
470

Marietta Adaları Dünyanın en güzel ve en şaşırtıcı yerlerinden biridir.

full

Adayı oluşturan volkanik kaya bir kısmı çöktüğü için “Gizli Plajı” olarak bilinen bu gizemli yeri oluşturdu.

Deniz kıyısı boyunca heykeller, sanat galerileri, restorantlar ve butikler var. Kent merkezine giderek tarih içinde gezinti yapabilirsiniz. Laleche restorantını mutlaka ziyaret edin. Alternatif olarak Cafe Des Artistes’i tercih edin.

resim-142958LS

Optimal koşullarda, yani belirli günlerde bu çarpıcı plaja erişebilenler yüzme imkanı buluyor. Keşfetmek için gidecekseniz tam size göre bir yer ama bilin ki motorla gidebileceğiniz kısımlar belirli.

resim-143724TI

“Playa Escondida” plajlarının deniz koşulları günlük olarak değişmektedir.

Romantik ve tenha plajları var. Bir şnorkel ile bu adanın tropik hayatını keşfedebilirsiniz. Kano kiralama ile zevki iki katına çıkarmakta mümkün. Deniz her zaman ılık, tropikal balıklar her yanınızı sarıyor ve her yerden çıkan ahtapotları görmemek mümkün değil.

Bu geziden sonra Pachamama’ya gidin sonrada ilginç kıyafetler bulmak için Revolucion Del Sueno’yu ziyaret edin. Sayuluta plajına gitmeyide unutmayın. Dalga ve kürek sörfü zevkinizi burada yaşayabilirsiniz.

Rehberler iki dil biliyor, rehber eşliğinde gitmeyecekseniz bile orada bir tane tutabilirsiniz. 2005 yılından beri milli park.

resim-143820GK

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here