Ceza yiyenler anlatıyor (Top Case) Arka Çanta Cezası

1
3694

Topcase (Arka Çanta) ile ceza yediyseniz cezayı ödedim bitti olmuyor. Cezayı ödedikten sonra ya topcase’i ruhsata işleteceksiniz yada sökmelisiniz. Söktünüz diye iş yine bitmiyor. Motorun plaka görünecek şekilde topcase’siz halinin fotoğraf çıktısını alıp ilçe trafikten düşüm yaptırmanız ve yoksa ceza ile beraber size verilen 7 gün boyunca trafiğe çıkabilir raporu olmalı.

Alıntıdır.

Yedi günden sonra ilk çevirmede motorunuzun bağlanmasına sebep olabilir. Bu şekilde E5 veya Tem anayolunda yaptıkları yolculuklarında ceza yiyenler var. Uzun yolculuklarda ise daha sıkıntılı bir durum oluşturabiliyor.

Bu konu kapanalı aslında çok olmuştu ve bir çok forumda tartışması arada bir açılmıştı. Fakat son durumda bu yasayı trafik daha iyi bilir diye tekrar düşünmeye başladık. Fakat top case olayı’nın aslı şöyle; Ruhsata işletmek zorunda olanlar sadece ticari işletmeler diye belirtilmiş ve sonuçlandırılmıştı. Neyse bu cezaya yukarıda dendiği gibi itiraz edip başvurmak gerekiyor. Çekinmenize gerek yok, cezayı ödeyip kurtulayım diyenlerle, böyle ceza mı olur diyenler diye ayrı iki grup var. Uğraşıp cezayı sildirenler lütfen aşağıya yorum olarak eklesinler.

iyi sürüşler

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here